Předposlední část osmidílného cyklu, kde zahradní architekt Ferdinand Leffler představí pozoruhodné kolegy a jejich práce. V každém dílu, vždy během proměny konkrétní zahrady, balkonu či terasy, ukáže, že každá zahrada může mít svůj příběh. A vysvětlí, jak takový příběh objevit a pomoci mu na svět

Adopce pořadu aneb charitativní díl

Díl Odpočinková zahrada je celý věnovaný pomoci dětskému respitnímu hospicu Klíček v malé středočeské vísce Malejovice. Spolu s dětmi a jejich blízkými se promění část veliké zahrady. Veřejnost se do pomoci může snadno zapojit formou DMS, příspěvkem na sbírkové konto anebo nákupem dalších rostlin a materiálu.

„Budeme rádi, když se díky projektu Ferdinandovy zahrady podaří zútulnit část zahrady u naše respitního hospicového domu v Malejovicích. A kdyby se podařilo postavit i zahradní altán, měli by naši malí a velcí hosté možnost trávit čas na zahradě nejen za slunečného počasí. Krásná dřevěná zahradní stavba by poskytla ochranu proti dešti, větru, ostrému sluníčku a vytvořila by útulné místo pro klidné posezení: s knížkou, s přáteli, jak by to kdo uvítal. I vážně nemocné děti potřebují více, než jen odbornou péči zdravotníků – jsou to děti, které mají své plány, přání, sny i strachy, děti, které si potřebují povídat, něco podnikat, které potřebují kamarády, svobodu a rozlet, které se chtějí také na něco těšit a v něčem se rozvíjet, a které nechtějí být jen objektem něčí péče a nechtějí být jen na někom závislé,“ říká o spolupráci Markéta Královcová, ředitelka neziskové organizace.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD