První část osmidílného cyklu, kde zahradní architekt Ferdinand Leffler představí pozoruhodné kolegy a jejich práce. V každém dílu, vždy během proměny konkrétní zahrady, balkonu či terasy, ukáže, že každá zahrada může mít svůj příběh. A vysvětlí, jak takový příběh objevit a pomoci mu na svět

Seriál má hned několik cílů – zbořit mýty o kráse tújového živého plotu a barevného kačírku. Dokázat, že zahrady tu nejsou proto, abyste se plahočili, dřeli.

A že si při plánování vašeho nového života zaslouží stejnou pozornost jako rekonstrukce kuchyně nebo obýváku. Že tak jako si mezi sebou budujeme vztahy, je potřeba budovat a opečovávat i společný prostor tam venku.

Každý díl je příběhem zahrady jedné rodiny, které s Ferdinandem Lefflerem proměníme jejich místo k životu s důrazem na přání a potřeby všech jejích členů.

Časosběrnou technikou sledujeme během roku celou proměnu zahrady od vysloveného přání, přes různá úskalí realizace, až po předání díla.

V každém díle navštívíme navíc jinou krásnou, inspirativní zahradu, ve které bylo námi zpracovávané téma realizováno velmi zdařile už v minulosti – voda v zahradě, permakultura, městská nebo naopak zámecká zahrada, zahrada na terase.

Cyklus otevírá venkovská zahrada v Orlických horách u krásné roubenky.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD