Eva Holubová a Boleslav Polívka v hlavních rolích grotesky o rodině, která poprvé zakouší kouzla, nástrahy a strasti moderního velkoměsta (2005). Dále hrají: A. Marhoulová, T. Vorel ml., M. Procházková, J. Macháček, I. Chýlková, J. Kraus, P. Čtvrtníček, T. Vorel, T. Hanák, M. Šteindler a další. Kamera M. Jícha. Scénář a režie T. Vorel, který v těchto dnech oslavil významné životní jubileum

Vesnická rodinka, kterou známe z filmu Cesta z města, se přestěhovala do malého města. Otec (B. Polívka) pracuje jako řezník v masokombinátě, matka (E. Holubová) je pokladní v supermarketu. Jejich dceruška (A. Marhoulová) chodí na základní školu, ale technické předměty jí nebaví, je nejhorší ze třídy a má neustálé problémy se svým třídním profesorem. Synáček (T. Vorel ml.) zase studuje střední potravinářské učiliště, neboť otec z něho chce mít také řezníka. Avšak synáček je fyzicky slabý, navíc vegetarián, anarchista a kuřák marihuany, což je zdrojem věčných konfliktů s přísnou mistrovou, otcem i policisty. Otec na výchovu nestačí, zejména když je váben mladou, sličnou řeznicí (M. Procházková), ke které vzplane chtíčem nezřízeným. Ať se matka snaží sebevíc, navštěvuje kosmetické salony a psychiatry, manžel o ni zcela ztrácí zájem a nakonec se přestěhuje od rodiny k řeznici na ubytovnu. A tak matka kuje pomstu! A aby toho nebylo málo, motá se tu všude kolem jakýsi SKŘÍTEK, který vylezl z lesa a veškeré vážné situace obrací v absurditu a humor.

Film Tomáše Vorla, který 2. června oslavil šedesáté narozeniny, získal hlavní ceny na Novoměstském hrnci smíchu i na festivalu v Syracuse v USA.

Napište nám