Marek Eben uvádí přenos zábavného charitativního pořadu, který vzniká ve spolupráci Nadace Charty 77 – Konta Bariéry a České televize

„Možná přijde i charita“ je zábavný charitativní pořad, který vzniká ve spolupráci Nadace Charty 77 – Konta Bariéry a ČT.

Cílem pořadu je pobavit diváky a zároveň pomoci dobré věci. Myšlenka vychází ze známého sloganu konta Bariéry „Co všechno budou muset tyto děti udělat, abychom si jich všimli?“ Každému, tedy divákům i účinkujícím, tímto pořadem pokládáme podobnou otázku: „Co jsi ochoten udělat pro dobrou věc?“ Účinkující na ni odpoví svými vystoupeními, kterými prokáží svoji ochotu „pomáhat s humorem“, udělat si sami ze sebe legraci nebo předstoupit před diváky v jiných rolích, než v jakých je diváci znají. Vystoupením v pořadu vyzývají účinkující diváky, aby také oni co nejštědřeji pomohli. Výjimečnost večera podpoří také fakt, že osobnosti zde budou vystupovat nejen v roli účinkujících, ale i v rolích diváků. Symbolicky se k myšlence „Pomáhej s humorem“ připojí hosté i tak, že přijmou od moderátora večera klaunský nos Konta Bariéry.

Zábavný televizní pořad bude složený ze živých vystoupení v přímém přenosu a předtočených scének. Žánru pořadu bude odpovídat i moderace M. Ebena, který se „pokusí“ živý přenos moderovat seriózně, jak je mu vlastní, ale hosté mu to budou „kazit“ a serióznost večera tak bude znovu a znovu „narušována“.

Napište nám