Dokument o historii dětské taneční soutěže Diskodrom v Prostějově.

Pod názvem tohoto dokumentu se ukrývá dlouhá a zajímavá historie dětské taneční soutěže Diskodrom v Prostějově a také několik kapitol z historie moderních tanců. Vůbec první regionální přehlídka tanečních kolektivů, které udávaly tón diskotékového tance, zde byla uspořádána už v roce 1983. Zajímavé je, že právě Česká republika dala impuls dalším evropským státům k novým směrům moderního tanečního projevu mladých lidí. Na sklonku 90. let International Dance Organization se sídlem v Dánsku zařadila na základě tohoto impulsu disciplíny Disco Dance a Disco Show do mezinárodního tanečního řádu. V roce 1997 byl právě kulturnímu klubu Duha v Prostějově přidělen statut pořadatele 1. Mistrovství Evropy v tanečních disciplínách Disco Dance a Disco Show formacích. Na základě mimořádných ohlasů, pořadatelských úspěchů i společenskému významu této akce byl Prostějov zařazen mezi prestižní místa pořádání mezinárodních tanečních soutěží a získal licence na pořádání dalších mistrovství.

Světový, evropský a národní taneční šampionát Diskodrom, který v Prostějově probíhá už po několik let, v letošním roce zahrnoval pod svou hlavičkou několik soutěží. Byl to:

– Minifestival dětského tance – Mistrovství ČR v disco dance, disco show, show dance a hip hop formacích, tanečních a parketových kompozicích a choreografiích rekreačního tance

– Mistrovství Evropy v disciplínách Hip hop, což zahrnuje kategorie sólo chlapci, sólo dívky, dua, malé skupiny a formace

– Mistrovství světa v Disco show formacích

– Světový pohár v Disco Dance formacích

Přihlášeni byli soutěžící z takových zemí jako je Maďarsko, Polsko, Slovinsko, Itálie, Belgie, Dánsko, Německo, Chorvatsko, Norsko, Švédsko, ČR, Slovensko, a to v několika kategoriích od nejmladších až do 24 let.

Další a poslední zajímavostí je, že systematickému tanečnímu projevu dětí a mládeže se v České republice věnuje na 650 tanečních klubů a tanečních škol, registrovaných v rámci Českomoravské taneční organizace.

A o tom, jak si vedou ti nejlepší, právě je pořad Diskodrom 2004, který dokumentuje finálové boje mladých tanečníků.

Napište nám