Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 11. 1. 1968. Bez zvuku.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.
1. Pacient s transplantovaným srdcem zemřel a pohřeb dárkyně srdce pro dělníka českého původu v USA
Západoněmecký týdeník Stern v posledním vydání označil profesora Christiana Barnarda za Muže roku. 3. prosince 1967 poprvé v historii transplantoval lidské srdce. V nemocnici Groote Shuur v Kapském Městě (Jihoafrická republika). Pacientem byl obchodník Louis Washkansky, který měl srdeční vadu. Samotná transplantace byla úspěšná a vyvolala celosvětovou senzaci. Následně se však dostavily komplikace a pacient po 18 dnech zemřel na zápal plic. Nyní už žije devátý den s transplantovaným srdcem druhý pacient profesora Barnarda – Philip Blaiberg. (chybí obrazový materiál))
Ve Spojených státech pohřbili paní Whiteovou, jejíž srdce bylo voperováno do těla dělníka českého původu Mike Kasperaka. Kasperak byl prvním, který prodělal transplantaci srdce ve Spojených státech. Uskutečnila se ve Stanford Medical Center v Palo Alto v Kalifornii. Srdce paní Whiteové bylo po dvě hodiny uměle udržováno v chodu a zmrazeno.

2. Sněhová kalamita ve Velké Británii a hořící hotel ve Philadephii (USA)
Většina vlaků má zpoždění a některé ani nevyjely z výchozí stanice. Londýnské letiště nepovoluje přistání letadel. Dlouhé kolony čekajících aut lemují britské dálnice.
Požár sedmipodlažního hotelu Normandy vyřadil ze života města celou jednu čtvrť. 40 osob bylo převezeno do nemocnic a mnoho lidí muselo být evakuováno. Mrazivý vítr rozháněl plameny po okolí, a tak se požár podařilo lokalizovat až po třech hodinách.

Stopáž2 minuty
Rok výroby 1968
 P čb 4:3