Sedm rodin, kde rodinné krize a stereotypy komplikují výchovu dětí. Dokumentární cyklus, který hledá naději tam, kde ji ostatní ztrácejí. Režie T. Kratochvíl

Edita se stará o jedenáct dětí. Starší syn Petr chodí za školu a má řadu kázeňských problémů. Věc dospěla tak daleko, že mu hrozí odebrání z rodiny a umístění do dětského domova. Rodinná konference, na níž se sejde celá početná rodina, by měla pomoci tuto hrozbu odvrátit.

Ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí vznikl cyklus sedmi dokumentů o rodinách v krizi a možnostech jejich záchrany. Jak funguje systém sociální pomoci? Jednou z možností je zapojit do řešení problému širší rodinu prostřednictvím rodinné konference a podpořit aktivity, které by pomohly krizi odvrátit. Sociální pracovníci, dobrovolníci, neziskové organizace a charity se zapojují do spolupráce, ale ani tato podpora není účinná bez aktivní účasti rodiny. Alkoholismus, dluhová past, nemožnost získat práci, ale i úmrtí v rodině mohou způsobit, že úřady zvažují odebrání dítěte do ústavní péče. Vážný zásah do života dítěte by však měl přijít až poté, co jsou vyčerpány všechny možnosti nápravy.

Stopáž41 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrDokument