Vášnivě milovala operu a zpěv, ale byla příliš bohatá, než aby jí říkali pravdu. Francouzsko-belgický film natočený v české koprodukci a v českých lokacích (2015). Hrají: C. Frotová, A. Marcon, Ch. Théretová, M. Fau, B. Hybner, P. Nesvačilová a další. Režie Xavier Giannoli

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Paříž dvacátých let. Marguerite Dumont je zámožná žena, milovnice hudby a opery. Už celé roky pravidelně zpívá pro své hosty. Jenže Marguerite zpívá zoufale falešně a nikdo jí nikdy neřekl pravdu. Její manžel a blízcí ji nechávali žít v iluzích. Vše se zkomplikuje, když si vezme do hlavy, že zazpívá před skutečným publikem, v Opeře.

Výpravné kostýmní drama o vášni, která je postavena na jedné velké lži, natočil uznávaný francouzský režisér Xavier Giannoli.

Příběh je volně inspirován osudy Američanky Florence Foster Jenkins, operní zpěvačky známé jako „královna kraválu“, která se ve 40. letech minulého století proslavila svým příšerným hlasem.

Marguerite je šestým filmem Xaviera Giannoliho a jeho druhý film, který byl vybrán do hlavní soutěže na festivalu v Benátkách.

Dobové drama vzniklo za české koprodukční účasti a z velké části se natáčelo v českých lokacích, mimo jiné v prostorách Divadla na Vinohradech.

Originální názevMarguerite
Stopáž124 minut
Rok výroby 2015
 ST HD
ŽánrFilm 15+