Prázdniny prožité u dědečka – bývalého pilota. Český film (2003). Hrají: A. Švehlík, O. Vlach, M. Pleštilová a další. Režie Zbyněk Podskalský

Honzík musí trávit prázdniny u dědečka, protože jeho rozvedená maminka má plno práce. Ta ovšem nechce, aby její otec – bývalý vojenský pilot, svému vnukovi cokoli vyprávěl o letadlech. Letadla nemá ráda, protože si ze svého dětství pamatuje převážně jen to, jak otec byl neustále na letišti a když jí zemřela maminka, musela se sama starat o všechno. Film vypráví o lásce k létání. Lásce, která v míře vrchovaté přináší radost i bolest. Je to příběh o hledání ztracených vztahů. O budování nové důvěry mezi blízkými lidmi. O trvalosti některých hodnot, které leckdy marnotratně pomíjíme ne ze zlé vůle, ale protože je považujeme za samozřejmé.

Celý film je protkán unikátními reálnými záběry stíhacích letounů MIG21, jaké dosud nebyly a pravděpodobně již nikdy nebudou natočeny. V dalších letových scénách se objevuje řada krásných strojů – od historického kluzáku až po L159 ALCA.

Napište nám