41 minut

18. září 2023

Obsah dílu

Kdo spolkne Malinu — Díra — Neznámí Masarykové

Části dílu

00:51
Kdo spolkne Malinu
  Z krachujícího Energetického holdingu Malina, který dluží tisícům lidí, odtekly další miliony. Získali jsme utajované smlouvy.Získali jsme utajované smlouvy, na jejichž základě z krachujícího Energetického holdingu Malina, který dluží tisícům lidí celkem přes miliardu korun, odtekly další miliony. O kauze firmy, která nabízela lidem montáž solárních elektráren, jsme vás už letos informovali. Teď jsme ale zjistili, že firma tajně uzavřela smlouvy, které zpochybnil i Vrchní soud v Praze. Z krize má navíc firmě pomoci Libuše Barková, přítelkyně rodiny zesnulého bývalého premiéra Stanislava Grosse, jejíž minulost je přinejmenším kontroverzní.
  15:49
  Díra
   Díra uprostřed města za 70 milionů korun. Zastupitelé její nákup schválili tajným hlasováním. Báli se totiž trestního stíhání.Teď vám ukážeme, jak se zachovali zastupitelé v Ústí nad Labem, když se báli, že by je za schválení kontroverzního obchodu mohla stíhat policie. Jednali o pozemku v centru města, kde měla stát kancelářská budova. Soukromý projekt od začátku budil řadu pochybností a nepovedlo se ho dokončit. A tak město pozemek, který kdysi prodalo, kupuje zpět. Ale za výrazně vyšší částku. Aby se zastupitelé vyhnuli riziku trestního stíhání, rozhodli se hlasovat tajně. Aby nikdo nemohl zjistit, kdo byl pro.
   28:59
   Neznámí Masarykové
    Vypátrali jsme desítky v Česku a na Slovensku žijících příbuzných našeho prvního prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka.Minulý týden uplynulo 86 let od úmrtí prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka. My jsme vypátrali, že v Česku a na Slovensku dodnes žijí desítky jeho příbuzných. Málokdo o nich ale ví, žijí běžné životy, jako kdokoliv jiný. Někteří potomci rozvětveného rodu Masaryků teď udělali výjimku a vystoupili ze stínu. Na prvního československého prezidenta a další předky zavzpomínali před kamerou. Kdo jsou současní Masarykové?
    Přehrát celé video
    Stopáž41 minut
    Další díl
    25. září 2023

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám