39 minut

16. květen

Část: Bečvo naša

Obsah dílu

Smolné sudy — Bečvo naša — Kancléř a fotbal

Části dílu

00:50
Smolné sudy
  Jak už jsme několikrát ukázali, skládky mohou být pěkně špinavý a neprůhledný byznys. Nejen doslova, ale i v přeneseném smyslu. Jednu takovou provozuje firma Celio poblíž Litvínova. Při její kontrole se ukázalo, že v rezavých sudech ukrývá přes tunu toxických látek, které jsou extrémně hořlavé. Měly být přitom už zlikvidovány, firmou, která vyhrála zakázku od státu za desítky milionů korun. Případ už šetří policie, manažerům dvou firem hrozí paragrafy za obecné ohrožení. Více Ondřej Golis.
  16:06
  Bečvo naša
   Soustavně jsme se věnovali kauze Bečva, protože případ od začátku budil pochybnosti ve způsobu vyšetřování. Desítky tun uhynulých ryb v blízkosti chemičky, která patří do holdingu premiéra a ministr životního prostředí z hnutí ANO. V takové konstelaci se musí postupovat transparentně a stylem, který nebude přiživovat podezření z politické protekce. To se ale právě nedělo. Teď okresní soud ve Vsetíně pochybnosti rybářů a některých expertů potvrdil. Vedle řady selhání chybovala i policie, která vedla vyšetřování jedním směrem. Natáčela Silvie Kleková.
   29:16
   Kancléř a fotbal
    Kancléř Vratislav Mynář by si už pomalu mohl založit firmu s názvem průšvihy všeho druhy s.r.o. Nově se jeho jméno objevuje i v kauze fotbalové korupce, i když pouze okrajově. U všemocného fotbalového funkcionáře Romana Berbra si Mynář hlídal obsazení rozhodčích v několika důležitých utkáních. Překvapivě zastupoval zájmy 1.FC Slovácka. Z domovských Osvětiman tak přeskočil do první ligy. Fotbalová asociace kvůli tomu s kancléřem zahájila disciplinární řízení. Natáčela Adéla Paclíková.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    23. květen

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám