44 minut

1. listopadu 2021

Obsah dílu

Psychiatři za milion — Dům duchů II. — Vzdušný zámek

Části dílu

01:00
Psychiatři za milion
  Dětská psychiatrie je v krizi. Během pandemie vzrostl počet dětí, které potřebují odbornou psychiatrickou pomoc. Nejdříve jim chyběly sociální vazby a pravidelný řád, po nástupu do školy se zase hroutily pod nárůstem povinností. Potýkají se ve zvýšené míře s depresemi, mentální anorexií, sebepoškozováním a přibylo i myšlenek na sebevraždu. Největší ústavy pro děti v tísni přitom bojují o přežití kvůli nedostatek personálu. Na poslední chvíli se podařilo odvrátit krach největší psychiatrické nemocnice v Opařanech, ale problémy jsou i jinde. Natáčel Michael Fiala.
  18:12
  Dům duchů II.
   Ústav pro studium totalitních režimů už skoro čtyři roky připomíná sídlo duchů. Dům v centru Prahy je zabalen do bílé látky, která zakrývá jeho odhalenou kostru. Je to důsledek nepodařené rekonstrukce, do které se pustilo současné vedení. Ochromuje to činnost instituce, která má bádat v naší komunistické minulosti. Už před třemi lety jsme o případu natočili reportáž, ale od té doby se nic podstatného nezměnilo. Člověk se nemůže ubránit myšlence, že rozebraná budova symbolizuje uplynulé období s premiérem ve svazcích StB. Více Jana Neumannová.
   31:51
   Vzdušný zámek
    Na území Prahy byly na konci devadesátých let v dezolátním stavu desítky zámků, usedlostí a tvrzí. Skoro všechny jsou už renovovány nebo se rekonstruují. Přesto zůstává jeden odstrašující příklad - zdevastovaný zámek ve čtvrti Petrovice. O případu barokní kulturní památky jsme už několikrát informovali. Teď má zámek nového majitele. Co se s ním děje? Zjišťoval David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž43 minut
    Další díl
    8. listopadu 2021

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám