Miliardový pardon pro Křetínského firmu na ukládání odpadů. Exkluzivní rozhovor s běloruskou atletkou, která se na olympiádě dostala do sporu s režimem. Zámek s nejistou budoucností.

Obsah dílu

Přehrát vše

Hora peněz

Loni v prosinci prošel Poslaneckou sněmovnou zákon, který jde na ruku skládkovým společnostem a zejména jednomu z nejbohatších Čechů Danielu Křetínskému. Jeho společnost totiž podle českých úřadů dlouhodobě obchází zákon o odpadech, který ji určuje platit za skládkování vysoké poplatky. Jsou to v úhrnu miliardy korun, o které by mohly být bohatší města i stát. Loňským zásahem poslanců, ale i ministerstva životního prostředí se skládkovým firmám staré dluhy odpouštějí. Případem, který nese všechny znaky politického lobbyingu, se zabývá i policie. Natáčel Dalibor Bártek.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Sprint z Běloruska

Na olympijských hrách v Tokiu vzbudil její příběh největší rozruch. Běloruská atletka Kristina Cimanouská požádala o ochranu letištní policii, když ji Lukašenkův režim poslal náhle domů. Tomáši Vlachovi se podařilo uskutečnit s ní rozhovor ve Varšavě, která ji poskytla před diktátorem útočiště. Je to už rok, co se Bělorusko vzbouřilo proti zfalšovaným výsledkům prezidentských voleb a režim stále utahuje šrouby.

Autor reportáže: Tomáš Vlach


Zámek zimmer frei

Nové Město nad Metují se chlubí nádherným zámkem, který do města přitahuje desítky tisíc turistů. Kulturní i společenský život města je do značné míry závislý právě na této národní kulturní památce. Její budoucnost je ale nejistá. Už několik sezón ji majitel chce prodat, jde ale o obrovský balík peněz. Do hry se zamíchal i stát s premiérem Babišem, ale kupec se stále hledá. Více David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 100,00 kB; datum: 14. 9. 2021)

Stopáž41 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD