41 minut

13. září 2021

Obsah dílu

Hora peněz — Sprint z Běloruska — Zámek zimmer frei

Části dílu

00:57
Hora peněz
  Loni v prosinci prošel Poslaneckou sněmovnou zákon, který jde na ruku skládkovým společnostem a zejména jednomu z nejbohatších Čechů Danielu Křetínskému. Jeho společnost totiž podle českých úřadů dlouhodobě obchází zákon o odpadech, který ji určuje platit za skládkování vysoké poplatky. Jsou to v úhrnu miliardy korun, o které by mohly být bohatší města i stát. Loňským zásahem poslanců, ale i ministerstva životního prostředí se skládkovým firmám staré dluhy odpouštějí. Případem, který nese všechny znaky politického lobbyingu, se zabývá i policie. Natáčel Dalibor Bártek.
  18:57
  Sprint z Běloruska
   Na olympijských hrách v Tokiu vzbudil její příběh největší rozruch. Běloruská atletka Kristina Cimanouská požádala o ochranu letištní policii, když ji Lukašenkův režim poslal náhle domů. Tomáši Vlachovi se podařilo uskutečnit s ní rozhovor ve Varšavě, která ji poskytla před diktátorem útočiště. Je to už rok, co se Bělorusko vzbouřilo proti zfalšovaným výsledkům prezidentských voleb režim stále utahuje šrouby.
   27:32
   Zámek zimmer frei
    Nové Město nad Metují se chlubí nádherným zámkem, který do města přitahuje desítky tisíc turistů. Kulturní i společenský život města je do značné míry závislý právě na této národní kulturní památce. Její budoucnost je ale nejistá. Už několik sezón ji majitel chce prodat, jde ale o obrovský balík peněz. Do hry se zamíchal i stát s premiérem Babišem, ale kupec se stále hledá. Více David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž42 minut
    Další díl
    20. září 2021

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám