44 minut

1. února 2021

Obsah dílu

Otrávená řeka V. — Vypnutá Varna — Zlatí hoši

Části dílu

00:52
Otrávená řeka V.
  Zastupitelé Valašského Meziříčí minulý týden vyzvali ministra Richarda Brabce, aby odvolal šéfa České inspekce životního prostředí Erika Geusse. Vadí jim, že čtyři měsíce od ekologické katastrofy stále neznáme viníka a domnívají se, že na tom má podíl právě inspekce. Chemičku Deza z holdingu Agrofert sice hned na počátku vyloučila z okruhu možných pachatelů, ale zároveň nevyloučila – jak trochu paradoxně vysvětlil pan Geuss v rozhovoru pro náš pořad. V případu se objevují nečekané souvislosti. Na případ je uvaleno informační embargo, ale znalec, který by se jím měl řídit především, se sám přihlásil do internetové debaty – a opět se zastal DEZy.
  15:45
  Vypnutá Varna
   Bulharská investice naší největší energetické společnosti ČEZ se moc nepodařila, to víme už dávno. Policie na konci roku začala vyšetřovat, zda se při následném prodeji elektrárny ve Varně nestal trestný čin. Elektrárna se dostala do problémů kolem roku 2013 a bulharský stát chtěl ČEZu odebrat licenci. Po tahanicích s úřady se česká společnost rozhodla vyklidit pole a elektrárnu prodat. Policie začala prověřovat trestní oznámení, podle kterého byl prodej značně nevýhodný a mohl stát připravit o několik miliard korun.
   27:15
   Zlatí hoši
    Když se sejde v hotelu u politického turisty a podnikatele Petra Bendy vybraná společnost, je to soukromá oslava, nebo pracovní schůzka? Ani jedna z variant, kterými se přistižení hájili, nenabízí moc uspokojivé vysvětlení. Porušení vládních nařízení během nouzového stavu se totiž netýká jen hygieny v přísně zdravotním smyslu. Setkání ředitele krajské policie v Liberci, expremiéra, místopředsedy Rady ČT a šéfa Národní sportovní agentury, která rozděluje miliardy sportovcům, působí jako spiklenecká schůzka pod rouškou noci.
    Přehrát celé video
    Stopáž35 minut
    Další díl
    8. února 2021

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám