Prý jsme narušili pietní akt. Jak Tomio Okamura ohýbá realitu. Nelegální radary. Varnsdorf bude možná vracet desítky milionů. Slavný Buffalo Bill. Pistolník na dobových záběrech.

Obsah dílu

Přehrát vše

Pravda podle Okamury

SPD se jako každý rok dostalo do zprávy ministerstva vnitra jako hnutí šířící nenávist. Ze zprávy ale tentokrát vypadlo jméno jeho lídra Tomia Okamury, které bylo z definitivní verze vyškrtnuto. Předseda SPD si myslí, že si s ním ministr vnitra Jan Hamáček jen vyřizuje politické účty, nicméně jeho příspěvky řeší i správci sociálních sítí jako je Youtube a Facebook. Jak Tomio Okamura manipuluje jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži, když jsme mu chtěli dát prostor k vyjádření, jak je v seriózním médiu obvyklé. Podívejte se na reportáž.

Autoři reportáže: Ondřej Golis, Jana Neumannová, Adéla Paclíková


Pokuta za pokuty

Městu Varnsdorf hrozí, že bude muset řidičům vracet desítky milionů korun za pokuty. Je to kvůli radarům, které radnice umístila v rozporu se zákonem. Na problém upozorňujeme už od loňska. Smlouva na radary byla podle kritiků vymyšlená jako továrna na peníze pro firmu, která je provozovala. Šéfa firmy i bývalého starostu obvinila policie. A podezírá ho i z toho, že výhodnou smlouvu pro firmu neuzavřel bez vlastního prospěchu. Více Hanuš Hanslík.

Autor reportáže: Hanuš Hanslík


Jaký byl Buffalo Bill

Bylo to právě v srpnu, kdy do našich měst zavítal se svým velkolepým představením slavný Buffalo Bill, symbol Divokého západu. Psal se rok 1906 a jeho show nejen s indiány viděli obyvatelé Přerova, Ostravy, Těšína, Opavy, Brna a Jihlavy. Do Prahy se nedostal, překazili mu to pražští byrokraté. Kdo vlastně ve skutečnosti byl legendární pistolník a jaké stopy tu po sobě zanechal, ukazuje reportáž Ivana Bareše a Zdeňka Lence.

Autoři reportáže: Ivan Bareš, Zdeněk Lenc


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOCX; velikost: 55,18 kB; datum: 1. 9. 2020)

Stopáž38 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD