42 minut

31. srpna 2020

Obsah dílu

Pravda podle Okamury — Pokuta za pokuty — Jaký byl Buffalo Bill

Části dílu

00:56
Pravda podle Okamury
  SPD se jako každý rok dostalo do zprávy ministerstva vnitra jako hnutí šířící nenávist. Ze zprávy ale tentokrát vypadlo jméno jeho lídra Tomia Okamury, které bylo z definitivní verze vyškrtnuto. Předseda SPD si myslí, že si s ním ministr vnitra Jan Hamáček jen vyřizuje politické účty, nicméně jeho příspěvky řeší i správci sociálních sítí jako je Youtube a Facebook. Jak Tomio Okamura manipuluje jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži, když jsme mu chtěli dát prostor k vyjádření, jak je v seriózním médiu obvyklé. Podívejte se na reportáž.
  15:14
  Pokuta za pokuty
   Městu Varnsdorf hrozí, že bude muset řidičům vracet desítky milionů korun za pokuty. Je to kvůli radarům, které radnice umístila v rozporu se zákonem. Na problém upozorňujeme už od loňska. Smlouva na radary byla podle kritiků vymyšlená jako továrna na peníze pro firmu, která je provozovala. Šéfa firmy i bývalého starostu obvinila policie. A podezírá ho i z toho, že výhodnou smlouvu pro firmu neuzavřel bez vlastního prospěchu. Více Hanuš Hanslík.
   27:14
   Jaký byl Buffalo Bill
    Bylo to právě v srpnu, kdy do našich měst zavítal se svým velkolepým představením slavný Buffalo Bill, symbol Divokého západu. Psal se rok 1906 a jeho show nejen s indiány viděli obyvatelé Přerova, Ostravy, Těšína, Opavy, Brna a Jihlavy. Do Prahy se nedostal, překazili mu to pražští byrokraté. Kdo vlastně ve skutečnosti byl legendární pistolník a jaké stopy tu po sobě zanechal, ukazuje reportáž Ivana Bareše a Zdeňka Lence.
    Přehrát celé video
    Stopáž41 minut
    Další díl
    7. září 2020

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám