40 minut

20. duben 2020

Obsah dílu

Hobby, hobby, doprovody — Nemocná Bulovka — Tichý Američan v Praze

Části dílu

01:00
Hobby, hobby, doprovody
  Jsme národ kutilů a zahrádkářů, máme rádi hobby markety. Ale zakázat během největších křesťanských svátků vstup do kostela a otevřít hobby markety, přitom nepovolit venkovní farmářské trhy, to bylo vládní rozhodnutí, ve kterém by snad nenašel logiku ani patron kutilů Přemek Podlaha. Ale nějakou logiku to přece jen má, hledali ji naši reportéři Michal Fiala, Ondřej Golis a Karel Vrána.
  16:38
  Nemocná Bulovka
   Pražská nemocnice Na Bulovce je známá svou infekční klinikou, kde se zkraje devadesátých let léčili první nemocní s chorobou AIDS. Hraje ústřední roli i v boji s koronavirem. Na zdejší infekci leželi už začátkem března pacienti, kteří u sebe objevili jeho příznaky. Bulovka je ovšem mezi pražskými špitály popelkou. Budovy působí omšelým dojmem, jako by se tu zastavil čas někdy v období komunismu. Střechou teče a potřebné investice jsou spočítány na částku okolo tří miliard. Mezi vládou a magistrátem se vede dlouhodobý spor, komu by měla nemocnice patřit a platit účty. Více v reportáži Jany Neumannové a Adély Paclíkové.
   31:04
   Tichý Američan v Praze
    Minulý týden v Praze zemřel Gene Deitch. Jeho jméno širší veřejnosti moc neřekne, přitom to byl držitel Oskara z roku 1961. Byl to Američan, který se kvůli lásce k Praze a své ženě usadil v komunistické zemi. Zde pokračoval v tvorbě kreslených filmů, objednával si u něj práci dokonce i Hollywood. Vytvořil například celou sérii slavného Toma a Jerryho. Jako první na světě se taky pokusil filmově zpracovat Tolkienova Hobita. Více v reportáži Roman Šantúra.
    Přehrát celé video
    Stopáž39 minut
    Další díl
    27. duben 2020

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám