38 minut

17. února 2020

Část: Chybička za miliardu

Obsah dílu

Chybička za miliardu — Devět let po Kaddáfím — Pomáhají hudbou

Části dílu

01:00
Chybička za miliardu
  V největší restituční kauze stojí před pražským městským soudem tři úředníci. Měli přiznat dědicům nárok na pozemky v hodnotě přes miliardu korun. Dnes už víme, že tento nárok nebyl oprávněný, stát jim majetek neměl vydat. Soud případ neřeší jako sofistikovaný podvod, ale jako chybu. Jak ale k této chybě došlo? Dědicové nebyli nikdy obvinění. Jsou to vesměs staří lidé bez právního vzdělání. V jednání s úřady je zastupoval vlivný advokát s kontakty na známé postavy pražské zákulisní politiky - Tomáše Hrdličku a Romana Janouška. Ti také měli z chybné restituce největší prospěch. Před soudem ovšem nestojí. Natáčely reportérky Jana Neumannová a Adéla Paclíková.
  19:49
  Devět let po Kaddáfím
   Právě před devíti lety začala v Libyi revoluce, která nakonec svrhla vládu dlouholetého diktátora Muammara Kaddáfího. Libyjci doufali, že přijde nová naděje. Místo toho mají dnes zemi rozvrácenou válkou a chaosem. Země je rozdělená mezi dvě znesvářené vlády podporované ze zahraničí. Do Libye je dnes těžké se dostat, novinářkám Lence Klicperová a Markétě Kutilové se to podařilo a natáčely přímo v obleženém Tripolisu, o který obě strany svádějí těžké boje.
   27:57
   Pomáhají hudbou
    Nadační fond Harmonie působí na pražských školách a pomáhá dětem, aby získaly zadarmo hudební vzdělání. Program je určen pro rodiče, kteří by dětem nákladného koníčka nemohli zaplatit. Děti se nejenže učí hrát na nástroje, ale dokonce i vystupují na koncertech a cestují po světě. V nové partě získávají sebevědomí, které jim předtím chybělo. Natáčela Jolana Matějková.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    24. února 2020

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám