Perný týden Andreje Babiše. Obě jeho velké kauzy nekončí, ale pokračují. Bývalý ministerský náměstek Marek Šnajdr stíhaný za nemocniční zakázky. Smutek ze ztráty syna překonává pomocí druhým.

Obsah dílu

Přehrát vše

Perný týden Andreje Babiše

Dvě hlavní kauzy, které provázejí premiéra Andreje Babiše od jeho vstupu do politiky, nekončí, ale pokračují. V jednom případě to rozhodl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, ve druhém auditní orgán Evropské komise, který se zabýval jeho střetem zájmů. Čapí hnízdo se vrací na stůl státního zástupce Šarocha a premiér je znovu trestně stíhaný. Ohledně střetu zájmů audit konstatuje, že převedení akcií do svěřenských fondů ze strany Andreje Babiše nebyla ochrana veřejného zájmu, ale ochrana zájmů pana Babiše jako zakladatele skupiny Agrofert. Premiér jako vždy všechny závěry odmítá a své postupy hájí. Více v reportáži Anety Snopové, Ondřeje Golise a Hanuše Hanslíka.

Fantom

Marek Šnajdr byl kdysi vlivný hráč. Byl náměstkem tří ministrů zdravotnictví za ODS a taky šéfem správní rady VZP. Na jeho zákulisní působení upozornila i studie Evropské komise z roku 2013, ale Marek Šnajdr nebyl v souvislosti se zdravotnictvím až donedávna obviněn. Změna nastala v polovině listopadu. Šnajdra, který už ve vysoké politice nepůsobí, začala policie stíhat spolu s dalšími čtyřmi lidmi kvůli zakázce na dodávku dvou moderních přístrojů do Nemocnice Na Bulovce. Natáčeli reportéři Adéla Paclíková a Dalibor Bártek.

Autoři reportáže: Dalibor Bártek, Adéla Paclíková


Cesta z beznaděje

Paní Martina Němcová musela překonat tragédii, když se její osmiletý syn nevrátil ze školního výletu. Zůstal na dně bazénu patnáct minut a už se nikdy neprobudil z kómatu. Deset let věřila na zázrak, ten se ale nestal. Poté, co si sáhla na dno zoufalství, se rozhodla vrátit do života a pomáhat druhým. Podívejte se na reportáž Davida Vondráčka.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 125,50 kB; datum: 3. 1. 2020)

Stopáž40 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD