Podnikatel doplatil na spolupráci s bývalým agentem StB. Přišel o podnik i dům. Záhadná smrt Jana Masaryka znovu v šetření kriminalistů. Aktuální reportáž z bojujícího Hongkongu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Tygří převzetí

Nepřátelské převzetí firmy je situace, kdy vlastník doplatí na svou důvěřivost v nového partnera. Jelikož ho na začátku do firmy dobrovolně pustí, později nepřátelské převzetí těžko prokazuje. Je tomu tak i v případě příbramského podnikatele Františka Kajgra, který před sedmi lety požádal o půjčku velkého příbramského hráče a majitele společnosti Ravak Jindřicha Vařeku. Ten menšího partnera postupně připravil nejen o pneuservis, ale i o střechu nad hlavou. Po letech těžkého dokazování to uznal, zatím nepravomocně, i krajský soud v Praze. Natáčela Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Masaryk pod mikroskopem

Je to největší záhada moderních českých dějin. Smrt Jana Masaryka, krátce po komunistickém puči. Šlo o sebevraždu, vraždu nebo o nešťastnou náhodu? Kriminalisté mnohokrát prošetřovaný případ znovu otevřeli a věří, že s pomocí moderních metod vnesou konečně do případu jasno. Natáčel reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Demokracie v poločase

Bývalá britská kolonie Hongkong se v roce 1997 vrátila pod čínskou správu. Peking původně tvrdil, že dodrží zásadu jedna země, dva politické systémy. Garantoval ji na dobu 50 let, ale po uplynutí dvaadvaceti let je zřejmé, že se šrouby utahují. Proti tomu se od léta konají masové demonstrace. Ty se v posledních týdnech zvrhly ve střety s policií, během nichž umírají lidé. Včera se na ostrově konaly komunální volby, ve kterých vyhrály demokratické síly. K odstoupení pročínské správkyně Hongkongu Carrie Lamové to sice nepovede, ale je to důležitý signál o tom, jak o ni zdejší lidé smýšlejí. Situaci sleduje Bára Šámalová.

Autor reportáže: Barbora Šámalová


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 113,50 kB; datum: 26. 11. 2019)

Stopáž42 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD