Nahrávám video

25. listopad 2019

Obsah dílu

Tygří převzetí — Masaryk pod mikroskopem — Demokracie v poločase

Části dílu

00:59
Tygří převzetí
  Nepřátelské převzetí firmy je situace, kdy vlastník doplatí na svou důvěřivost v nového partnera. Jelikož ho na začátku do firmy dobrovolně pustí, později nepřátelské převzetí těžko prokazuje. Je tomu tak i v případě příbramského podnikatele Františka Kajgra, který před sedmi lety požádal o půjčku velkého příbramského hráče a majitele společnosti Ravak Jindřicha Vařeku. Ten menšího partnera postupně připravil nejen o pneuservis, ale i o střechu nad hlavou. Po letech těžkého dokazování to uznal, zatím nepravomocně, i krajský soud v Praze. Natáčela Jana Neumannová.
  12:59
  Masaryk pod mikroskopem
   Je to největší záhada moderních českých dějin. Smrt Jana Masaryka, krátce po komunistickém puči. Šlo o sebevraždu, vraždu nebo o nešťastnou náhodu? Kriminalisté mnohokrát prošetřovaný případ znovu otevřeli a věří, že s pomocí moderních metod vnesou konečně do případu jasno. Natáčel reportér David Vondráček.
   26:00
   Demokracie v poločase
    Bývalá britská kolonie Hongkong se v roce 1997 vrátila pod čínskou správu. Peking původně tvrdil, že dodrží zásadu jedna země, dva politické systémy. Garantoval ji na dobu 50 let, ale po uplynutí dvaadvaceti let je zřejmé, že se šrouby utahují. Proti tomu se od léta konají masové demonstrace. Ty se v posledních týdnech zvrhly ve střety s policií, během nichž umírají lidé. Včera se na ostrově konaly komunální volby, ve kterých vyhrály demokratické síly. K odstoupení pročínské správkyně Hongkongu Carrie Lamové to sice nepovede, ale je to důležitý signál o tom, jak o ni zdejší lidé smýšlejí. Situaci sleduje Bára Šámalová.
    Přehrát celé video
    Stopáž42 minut
    Další díl
    2. prosinec 2019

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám