Doměřil daň Agrofertu, jako ředitel skončil. Dvojí metr finanční správy. Trosečníci v Libyi, migranti, které nikdo nechce. Prázdninová čistka v kladenském divadle.

Obsah dílu

Přehrát vše

Dvojí metr

Pan Trefný pracoval jako ředitel finančního úřadu v Příbrami. Jenže pak doměřil milionovou daň jedné z firem holdingu Agrofert. Co se stalo dál, uvidíte v reportáži, která mimo jiné mapuje zásahy daňové správy proti fungujícím firmám. Proti nim finanční správa naopak zasáhla neoprávněně a stát by jim měl vyplatit stovky milionů jako odškodné. Natáčel David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Mezi migranty v Libyi

Před čtrnácti dny jsme vám ukázali, jak libyjská pobřežní stráž zachycuje čluny s migranty a vrací je na své území. Libye se tak stává přístavem pro běžence z celé Afriky, ale i Asie. V hlavním městě Tripolisu a okolí se jich nachází zhruba 700 000. Část z nich se nevzdává snu o Evropě. Natáčely Markéta Kutilová a Lenka Klicperová.

Autoři reportáže: Lenka Klicperová, Markéta Kutilová


Hra o divadlo

Divadlo jako rukojmí politiky. Tak popisují situaci znalci poměrů v Kladně, kde řevnivost mezi současným a bývalým primátorem odnesla tamní scéna. Herci hrozí stávkou, lidé podepisují petice, konají se protestní shromáždění. Podívejte se na reportáž Karla Vrány.

Autor reportáže: Karel Vrána


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 114,50 kB; datum: 24. 9. 2019)

Stopáž43 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD