Couvání před mocným mužem. Obrat státního zástupce v kauze Čapí hnízdo. Data o globálním oteplování. Čeští vědci dlouhodobě zkoumají ledovce na Antarktidě. Jaká jsou jejich aktuální zjištění.

Obsah dílu

Přehrát vše

Mlčení a mlžení

V civilizované zemi politici odstupují, jakmile se dostanou do problémů se zákonem, to je známý fakt. U nás ovšem neplatí. Premiér je dva roky obviněný za údajný dotační podvod v kauze Čapí hnízdo, na rozdíl od běžných obviněných má jako šéf exekutivy v rukou velké pravomoci. Když se teď objevují rozporuplné zprávy o konci jeho stíhání, vynořuje se otázka, nakolik je státní zastupitelství nezávislé. Natáčeli reportéři Jana Neumannová a Ondřej Golis.

Autoři reportáže: Ondřej Golis, Jana Neumannová


Horká planeta

Vysychající studny, suchá pole, vyprahlé pastviny, umírající lesy, teplotní rekordy a kvapem mizící ledovce. Snad nikdo nepochybuje, že se s planetou něco děje. Lidé se ovšem nemohou shodnout, kdo nebo co to má na svědomí. Vědci si jsou drtivou většinou jistí, že člověk. Jejich hlas je ovšem na rozdíl od politiků méně slyšet. Natáčeli reportéři Adéla Paclíková a Michael Fiala.

Autoři reportáže: Adéla Paclíková, Michael Fiala


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 115,00 kB; datum: 17. 9. 2019)

Stopáž38 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD