42 minut

20. května 2019

Část: Bez trestu

Obsah dílu

Bez trestu — Když jídlo zabíjí — Všechny barvy Orloje

Části dílu

00:54
Bez trestu
  Podezřelé transakce, jejichž prostřednictvím byly z pražského dopravního podniku vyvedeny stamiliony korun, skutečně probíhaly. Byly to ale obyčejné obchody, nikoliv trestný čin. S tímto závěrem uzavřel zatím nepravomocně soud takzvanou jízdenkovou kauzu, na kterou skoro před osmi lety jako první upozornili Reportéři ČT. Jaké jsou v kauze důkazy a proč soud k překvapivému závěru došel? Natáčel Hanuš Hanslík.
  15:20
  Když jídlo zabíjí
   Mají nemoc, která způsobuje, že jídlo je pro ně jed. Zhruba sedm set dětí a dospělých v Česku je odkázáno na speciální dietu, z běžných potravin nemohou prakticky nic. Takzvaná nízkobílkovinná dieta je finančně nákladná, měsíčně vyjde na tisíce. A přestože je pro ně zároveň jediným lékem, pojišťovny ji neproplácejí. Proč musí bojovat nejen se svou nemocí, ale i s úředníky? Podívejte se na reportáž Anety Snopové.
   29:53
   Všechny barvy Orloje
    Pražský orloj je s více než šesti set letou historií nejstarším funkčním orlojem na světě a národní kulturní památkou nejvyšší kategorie. V uplynulém roce prošel velkou rekonstrukcí a před osmi měsíci ho pražský magistrát slavnostně představil veřejnosti. Následovalo ovšem zděšení odborníků, kteří zjistili, že astronomická deska ciferníku je namalována špatně. Orloj kvůli tomu ztratil některé ze svých unikátních funkcí. Před několika dny začal magistrát orloj přemalovávat. Jak to dopadne tentokrát? Podívejte se na reportáž Stáni Raupachové.
    Přehrát celé video
    Stopáž41 minut
    Další díl
    27. května 2019

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám