Osa zla útočí na vlastenecké síly. Poslance Volného srazil Okamurův blesk z čistého nebe. Rok od vraždy Jána Kuciaka nemá policie zadavatele. Reportáž z poslední bitvy proti Islámskému státu v Sýrii.

Obsah dílu

Přehrát vše

Volný pád

Před rokem jsme vysílali reportáž o poslanci SPD Lubomíru Volném, proti kterému se vzbouřila část členské základny. Stěžovali si na diktátorské praktiky, ale nikdo je neposlouchal. Taky jsme natočili, jak poslanec Volný vydělává na sociálním systému pro chudé, který přitom strana ostře kritizuje. Poslanec Volný se od té proslavil ještě několika skandálními výroky, na které byl hrdý. Co se stalo, že najednou upadl v nemilost u vedení strany, které minulý týden zrušilo jeho organizaci v Moravskoslezském kraji? Natáčeli reportéři Silvie Kleková a Karel Vrána.

Autoři reportáže: Silvie Kleková, Karel Vrána


Hlavní viník uniká

Za rok od smrti novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně se na Slovensku stala spousta věcí. Od pádu premiéra Fica, přes odchod policejního prezidenta, po dopadení údajných vykonavatelů vraždy. Kdo si vraždu objednal, je však zahaleno tajemstvím stejně jako na začátku. Natáčela reportérka Markéta Dobiášová.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


Poražení

Islámský stát, který zabíral třetinu území Iráku a polovinu území Sýrie, je v posledním tažení. V Iráku už byl poražen loni, teď se vedou boje o poslední vesnice na východě Sýrie. Do oblasti se vypravily i novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová. Na frontové linii hovořily nejen s vojáky, ale i s lidmi, kteří z Islámského státu odcházejí do uprchlických táborů a neskrývají, že se jim po chalífátu bude stýskat. Více v jejich reportáži.

Autoři reportáže: Lenka Klicperová, Markéta Kutilová


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 104,00 kB; datum: 26. 2. 2019)

Stopáž38 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD