Upozornili jsme na podezřelý obchod s miliardovým pozemkem v Dejvicích. Stát chce smlouvu zrušit. Kmotr Novák, čachry kolem voleb a větrníky za miliony v Krušnohoří. Její dědové, Peroutka a Bienert.

Obsah dílu

Přehrát vše

Miliardový pozemek II

V říjnu loňského roku jsme upozornili na kauzu, ve které může stát přijít o stovky milionů korun. Týká se lukrativních pozemků v Dejvicích, které patří Správě železniční dopravní cesty. Kolem přípravy transakce se vyskytovali lidé s vazbami na místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Po naší reportáži se stát snaží od smlouvy odstoupit, Andrej Babiš už dokonce pozemek nabízí Národní galerii, jenže realita je jiná. Natáčely reportérky Adéla Paclíková a Tereza Strnadová.

Autoři reportáže: Adéla Paclíková, Tereza Strnadová


Volby ve stínu větrníků

Hora svatého Šebestiána je vesnička na hřebeni Krušných hor. Točí se kolem ní zájemci o velký byznys v čele s někdejším kmotrem ODS Alexandrem Novákem. Kdyby se podařilo dokončit projekt větrných elektráren, dostal by podle smlouvy od investora 75 milionů korun. Atmosféra v obci je napjatá, děly se tam podivné věci a kvůli sporům se budou muset za měsíc opakovat komunální volby. Natáčel reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Dědečci

Tuto středu to bude sto čtyřiadvacet let od narození Ferdinanda Peroutky. Jeho vnučka Terezie Kaslová se se slavným žurnalistou nesetkala, ale jeho odkaz se snaží uchovat i přes prezidentské ataky. Ostatně do rodinných dějin vždycky zasahovala vysoká politika. Dědečkem z druhé strany byl totiž protektorátní premiér Richard Bienert. Na pohnuté osudy vzpomíná se svou dcerou, fotografkou Alžbětou Jungrovou. Natáčel reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 120,50 kB; datum: 7. 2. 2019)

Stopáž40 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD