Podnikatel, za kterého se zaručil Mynář, se vybarvil. Machinace s majetkem. Reportáž z ostře střežené makedonské hranice. Dáma na den stejně stará jako náš stát. Co s ním prožila.

Obsah dílu

Přehrát vše

Bankrotář se státní zárukou

Byla to trapná aféra, která mimo jiné ukázala, že kancelář prezidenta republiky nedokáže napsat oficiální dopis ve správné angličtině. Ještě horší zjištění bylo, že si ani neumí ověřit informace o firmě, za kterou se jménem státu zaručuje. Společnost Liglass trading díky tomu získala dvanáctimiliardovou zakázku v Kyrgyzstánu, přestože její mateřská firma byla v konkurzu. Aféra praskla, Kyrgyzstán smlouvu vypověděl a od té doby se už o Liglass nikdo nezajímá. My jsme to udělali a zjistili, že konkurz připomíná praktiky insolvenční mafie. Natáčel David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Žiletková hranice

Před dvěma lety byla Makedonie zaplavena uprchlíky a migranty, kteří mířili za lepším životem do západní Evropy. Od té doby se situace uklidnila, jejich počty se nepohybují ve statisících, ale v tisících měsíčně. Makedonie střeží své hranice ve dne v noci a pomáhá jí nejen vyspělá technika, ale taky čeští policisté. Na území ostnatých drátů natáčela Markéta Kutilová.

Autor reportáže: Markéta Kutilová


Dáma republika

Včera slavila sté narozeniny paní Markéta Neumannová. Jediná žijící Češka, která se narodila ve stejný den jako Československo. Jak se do jejího života tahle osudová sounáležitost promítá, vypráví reportáž Davida Vondráčka.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 99,50 kB; datum: 30. 10. 2018)

Stopáž38 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD