39 minut

7. května 2018

Obsah dílu

Stíny nad Ralskem — Pravda z kolotoče II — Čapkův ráj na prodej

Části dílu

00:59
Stíny nad Ralskem
  Za šest hodin stihl jediný úředník zkontrolovat známou solární elektrárnu v Ralsku, která má přes dvě stě tisíc panelů na rozloze velké jako pětadvacet Václavských náměstí. Elektrárna patří ČEZu. Odborníci pochybují, že bylo v lidských silách kontrolu největšího solárního parku v zemi skutečně v tak krátkém čase provést. Kontrola proběhla v klíčovém období na konci roku 2010, kdy končil termín pro nejlepší výkupní ceny solární energie. ČEZ si tak mohl sáhnout na dotace v miliardách korun. My jsme teď zjistili, že dotyčný úředník byl později pravomocně odsouzen za špatnou kontrolu na jiné solární elektrárně. Natáčel David Havlík.
  12:06
  Pravda z kolotoče II
   Server Aeronet je přední dezinformační web, který produkuje spiklenecké zprávy podepsané zkratkou VK. Zkratka VK znamená Vedoucí Kolotoče a kdo se pod tímto pseudonymem skrývá, jeho čtenáře nezajímá. My jsme se to pokusili zjistit už před dvěma lety a odhalili jsme záhadný příběh jistého Marka Pešla, který se o politiku v minulosti nikdy nezajímal, zato měl na krku statisícové dluhy. Nikdy jsme se mu nemohli podívat do tváře, na místě, kde se měl vyskytovat, už nebyl. Teď jsme se po jeho stopách vydali znova, natáčela Aneta Snopová.
   27:53
   Čapkův ráj na prodej
    Spisovatel Karel Čapek se, jak známo, narodil v Malých Svatoňovicích. Kdyby tolik nespěchal na svět, narodil by se stejně jako jeho sourozenci v nedalekém Hronově. Rodný dům starších sourozenců Čapkových už neexistuje. Zachoval se jen bývalý hronovský mlýn, kam na prázdniny ke svým prarodičům jezdily všechny tři výjimečné děti. Jejich obdivovatelé se teď snaží přesvědčit radnici, aby si budovu nechala a zřídila v ní pamětní síň. Hronov má ale jiný záměr. Jaký, to zjišťovala Andrea Máslová
    Přehrát celé video
    Stopáž34 minut
    Další díl
    14. května 2018

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám