43 minut

26. únor 2018

Obsah dílu

Hejtmanův prokletý projekt — Jediný protest — Hrdina z gulagu

Části dílu

00:57
Hejtmanův prokletý projekt
  Obvinění politici ho používají jako své alibi: podívejte se na libereckého hejtmana Martina Půtu, který je taky obviněný a nebrání mu to opakovaně vyhrávat volby za Starosty a nezávislé. Na Půtu se odkazuje nejen Andrej Babiš a třeba i Jiří Zimola, ale také prezident Miloš Zeman. Martin Půta se nicméně stáhl z vedení Starostů a nezávislých, vzdal se poslaneckého mandátu a svou obhajobu vede bez hysterických výkřiků o politické kauze. My jsme se případem, v němž byl nakonec obviněn, zabývali poprvé už před šesti lety. Více reportér Michael Fiala.
  17:46
  Jediný protest
   Byl to jediný protest, který se v Praze konal proti komunistickému převzetí moci 25.února 1948. Několik tisíc studentů vyrazilo od budovy ČVUT z Karlova náměstí na Hrad, aby vyjádřili podporu prezidentu Benešovi proti nátlaku Klementa Gottwalda a jeho soudruhů. Pochod neměl šanci na úspěch, bylo to spíš rozloučení se svobodou na dlouhých jedenačtyřicet let. Natáčel reportér Mirek Petráček.
   30:31
   Hrdina z gulagu
    Utekl z gulagu, byl odsouzen k smrti, dostal se do Svobodovy československé jednotky, z válečného hrdiny se stal pro komunisty nepřítelem lidu, znovu dostal trest smrti a znovu unikl. Pětadvacátého února 2002 se rozhodl popravit komunistického prokurátora Karla Vaše, který měl na svědomí řadu zločinů. Neuvěřitelný příběh Pravomila Raichla natočila Stáňa Raupachová.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    5. březen 2018

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám