Objevili jsme nesrovnalosti ve financování Úsvitu, jsme prý mafie. Demokracie podle Tomia Okamury. Šofér napadený náčelníky zásahovky promluvil pro náš pořad. Padli do léčky StB s názvem Kameny.

Obsah dílu

Přehrát vše

Nevyřízené účty

Předseda SPD Tomio Okamura se profiluje myšlenkou přímé demokracie. Přitom uráží a selektuje novináře, kteří si dovolili informovat o jeho problémech s financováním bývalé strany. To je ale v demokracii základní novinářská povinnost. Do svého volebního štábu tak vedle řady dalších nepustil ani reportérku našeho pořadu s odůvodněním, že jsme podvodníci. Příval jeho nadávek způsobila naše reportáž z roku 2015. Ani po dvou letech na ni není nutné nic měnit, přestože policie případ odložila. Natáčeli reportéři Tereza Strnadová a David Macháček.

Autoři reportáže: David Macháček, Tereza Strnadová


Zásahovka v akci

Co bude s veliteli zásahové jednotky, kteří v černém mercedesu zablokovali řidiče a poté na něj vytáhli pistoli? Mafiánský způsob zásahu, který zaznamenala šoférova kamera, obletěl sociální sítě a dostal se i do médií. Policisté jsou vyšetřováni Generální inspekcí bezpečnostních sborů, ale nejsou postaveni mimo službu. Hovořit s námi nechtěli, na rozdíl od napadeného řidiče, který nám jako jedinému médiu poskytl o svém zážitku z plzeňské výpadovky rozhovor. Natáčel reportér Jiří Leschtina.

Autor reportáže: Jiří Leschtina


Falešné hranice

Stovky lidí v kriminálech, tisíce zničených životů. To měla na svědomí jedna z nejdůmyslnějších lstí komunistického režimu s krycím názvem Kameny. Lidé prchající z totalitního Československa na Západ se domnívali, že už jsou za hranicemi. Minuli hraniční závory a vypovídali americkým vojákům. Netušili ale, že za hraničními kameny ve skutečnosti nejsou a že důstojníci v amerických uniformách jsou převlečení příslušníci StB. Historičce Václavě Jandečkové se podařilo vypátrat poslední žijící oběti této kruté akce. Natáčel reportér David Vondráček

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 128,50 kB; datum: 3. 11. 2017)

Stopáž43 minut
Rok výroby 2017
 P ST