41 minut

19. června 2017

Obsah dílu

Více než soud — Nebezpečná hra na vojáky III — V zámku a v podhradí

Části dílu

01:03
Více než soud
  Před měsícem jsme vysílali reportáž o zajišťovacích příkazech - nástroji finanční správy, který by měl ve výjimečných případech zajistit majetek daňových podvodníků, kteří se ho snaží skrýt. Jak jsme ale ukázali, v mnoha případech se daňová správa spletla a zlikvidovala i poctivé podnikatele. Upozorňuje na to Nejvyšší správní soud, který si zároveň stěžuje, že finanční ředitelství se jeho rozsudky neřídí a postižení se nemohou domoci spravedlnosti. Po naší první reportáži se se stejnými zkušenostmi ozvali i další podnikatelé. Natáčeli Jana Neumannová, Tereza Strnadová a David Macháček.
  16:45
  Nebezpečná hra na vojáky III
   Loni na podzim vypadal případ jasně. Martin Holkup, člen paravojenské skupiny, vyhrožoval v naší reportáži politikům. V listopadu za to dostal u okresního soudu v Písku podmínečný trest na osm měsíců. Dnes je ale situace jiná, minulý týden ho odvolací krajský soud obžaloby zprostil v plném rozsahu. Proč? Odpověď uvidíte v reportáži Lukáše Landy.
   27:22
   V zámku a v podhradí
    Zámeček v pražských Petrovicích je kulturní památka, která už desítky let chátrá. Její majitelka, která zámek dostala v restituci, je záhadná osoba, která se ukrývá před světem a nekomunikuje. Památka stojí na lukrativních pozemcích, které mají hodnotu za stovky milionů korun, a pokud by zámek spadl, daly by se využít pro nějaký developerský projekt. V kontrastu s jejím přístupem se chová majitel hradu Kokořín Jarmil Špaček. Chce zachránit i zdevastované podhradí, které bylo za První republiku lázeňským areálem. Více reportér David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    26. června 2017

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám