Nejvyšší správní soud dal podnikatelům zapravdu, finanční správa svůj omyl neuznává. Vyhrožoval politikům střelbou, odvolací soud ho zprostil viny. Záhada petrovické paní, chráněný zámek na odpis

Obsah dílu

Přehrát vše

Více než soud

Před měsícem jsme vysílali reportáž o zajišťovacích příkazech - nástroji finanční správy, který by měl ve výjimečných případech zajistit majetek daňových podvodníků, kteří se ho snaží skrýt. Jak jsme ale ukázali, v mnoha případech se daňová správa spletla a zlikvidovala i poctivé podnikatele. Upozorňuje na to Nejvyšší správní soud, který si zároveň stěžuje, že finanční ředitelství se jeho rozsudky neřídí a postižení se nemohou domoci spravedlnosti. Po naší první reportáži se se stejnými zkušenostmi ozvali i další podnikatelé. Natáčeli Jana Neumannová, Tereza Strnadová a David Macháček.

Autoři reportáže: David Macháček, Jana Neumannová, Tereza Strnadová


Nebezpečná hra na vojáky III

Loni na podzim vypadal případ jasně. Martin Holkup, člen paravojenské skupiny, vyhrožoval v naší reportáži politikům. V listopadu za to dostal u okresního soudu v Písku podmínečný trest na osm měsíců. Dnes je ale situace jiná, minulý týden ho odvolací krajský soud obžaloby zprostil v plném rozsahu. Proč? Odpověď uvidíte v reportáži Lukáše Landy.

Autor reportáže: Lukáš Landa


V zámku a v podhradí

Zámeček v pražských Petrovicích je kulturní památka, která už desítky let chátrá. Její majitelka, která zámek dostala v restituci, je záhadná osoba, která se ukrývá před světem a nekomunikuje. Památka stojí na lukrativních pozemcích, které mají hodnotu za stovky milionů korun, a pokud by zámek spadl, daly by se využít pro nějaký developerský projekt. V kontrastu s jejím přístupem se chová majitel hradu Kokořín Jarmil Špaček. Chce zachránit i zdevastované podhradí, které bylo za První republiku lázeňským areálem. Více reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 119,50 kB; datum: 28. 8. 2017)

Stopáž40 minut
Rok výroby 2017
 ST