10. duben 2017

Obsah dílu

Milionáři z ubytoven — Švédský sen — Lehkoživ

Části dílu

00:58
Milionáři z ubytoven
  Takzvaný obchod s chudobou prosperuje v Česku už několik let a ročně jím protečou stamiliony korun. Majitelé ubytoven i soukromých bytů se nijak netají tím, že ubytovávat chudé a často zadlužené lidi na sociálních dávkách je výhodný byznys, který jim umožnil stát. Nejvíc těchto dávek jde do Moravsko-slezského kraje. Od června začne platit novela, která by měla platby státu majitelům nemovitostí omezit. Někteří starostové a odborníci na bydlení však tvrdí, že to situaci nezmění, více reportérka Silvie Kleková.
  14:57
  Švédský sen
   Švédsko je proslulé štědrým sociálním státem, který přitahuje imigranty z celého světa. Během uprchlické krize jich přijalo v poměru k počtu obyvatel vůbec nejvíc ze všech států Evropské unie. I mezi tolerantními Švédy náhle začala bodovat strana, která svůj program postavila na kritice přijímání migrantů. Do vyostřené společenské diskuse zasáhl páteční teroristický útok v centru hlavního města, při kterém zahynuli čtyři lidé. Ve Švédsku natáčela Markéta Kutilová.
   27:33
   Lehkoživ
    Největší žijící básník, o kterém jste zřejmě dosud neslyšeli, se jmenuje Radek Lehkoživ. Ne, to není ironický umělecký pseudonym, ale skutečné jméno. Jak už to u básníků bývá, jeho život není žádná procházka růžovým sadem. V pražské čtvrti Žižkov pomáhá bezdomovcům a bývalým vězňům a v místních hospodách tvoří své dekadentní básně. A proč je největší? Uvidíte v reportáži Davida Vondráčka.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    24. duben 2017

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám