43 minut

30. ledna 2017

Obsah dílu

Ministerské počty — Vysoká hra o Nikulina — Osamělý tanečník

Části dílu

00:58
Ministerské počty
  Za třináct let jsme od politiků schytali hodně urážek. Ale ministr financí Andrej Babiš je všechny hravě překonal: podle něj jsme zkorumpovaná pakáž. Podobný výrok nemá v právním státě místo bez předchozího rozsudku a nemůže si ho dovolit ani sebemocnější politik. I když se mu nelíbí, že informujeme o jeho střetu zájmů. Už za několik dní začne platit zákon, který ministrům zakazuje obchodovat se státem. V reportáži Jany Neumannové ukážeme, o jak velké objemy peněz by mohl přijít Agrofert, pokud jej Andrej Babiš nepřevede například do svěřenského fondu.
  13:49
  Vysoká hra o Nikulina
   Minulý týden mělo městské státní zastupitelství navrhnout, co s Jevgenijem Nikulinem, zatčeným v říjnu v Praze na žádost americké FBI. Soud v San Francisku má projednat jeho obžalobu, podle které se dopustil pěti trestných činů, spojených s hackerským útokem na americké firmy. Vydání do Ameriky se snaží zabránit ruská vláda. Proti Nikulinovi se najednou objevilo obvinění i v Rusku a česká justice je pod dvojím tlakem. Nakonec ale půjde o politické rozhodnutí, které spadá do kompetence ministra spravedlnosti. O mezinárodní případ se zajímala redaktorka Aneta Snopová.
   25:25
   Osamělý tanečník
    Před jednadvaceti lety se v Praze otevřel Tančící dům, naše nejslavnější novodobá stavba. Jeho spoluautor Vlado Milunič si ale slávy moc neužívá. Místo práce na atraktivních zakázkách shání peníze na záchranu svého ateliéru, mezi architekty postupně ztrácí přátele a cestu z nouze hledá, kde se dá. Co se stalo, že místo hvězdné kariéry přišel pád? Odpověď hledá reportér David Macháček.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    6. února 2017

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám