15 minut

14. března 2016
Část: Kdo se bojí Petra Kušnierze
Obsah dílu
Čí je hnízdo čapí — Kdo se bojí Petra Kušnierze — Pragovky pod zámkem
- Zpravodajství
- Aktuální publicistika
- Ekonomické zpravodajství a publicistika
- Společenská publicistika
- Politická publicistika
- Společnost
- Politika
- Právo
- Ekonomika
Části dílu
00:52
Čí je hnízdo čapí
Otázka, komu patří známá farma Čapí hnízdo, zaměstnává česká média. Luxusní resort, spojovaný s Andrejem Babišem, se stal zatím největším problémem místopředsedy vlády a předsedy Hnutí Ano. Kauza s utajenými akciemi připomíná praxi, kterou Andrej Babiš často a rád kritizoval. Jedna z jeho firem v minulosti vystoupila z holdingu Agrofert, na čas se stala akciovkou s neznámými vlastníky a jen díky tomu získala dotaci. Potom se vrátila pod křídla vlastníka Agrofertu a dnešního ministra financí Andreje Babiše. Natáčeli redaktoři Aneta Snopová a Lukáš Landa.
12:37
Kdo se bojí Petra Kušnierze
A ještě jedna dotační kauza. V jejím centru stojí bývalý ředitel Úřadu pro regionální operační program Severozápad Petr Kušnierz. Ten už si odpykal pětiletý trest za korupci v souvislosti s udělováním evropských dotací a stojí před soudem kvůli jiným projektům. Spolu s ním jsou obžalováni i další úředníci a bývalý náměstek ústecké hejtmanky Jany Vaňhové. Měli ovlivňovat rozdělování dotací podle předem určeného klíče od skrytých osob v zákulisí. Petr Kušnierz se teď pustil do hry vabank, když se rozhodl, že tajné praktiky si nenechá pro sebe. Policie na základě jeho výpovědí začala prověřovat nový okruh vlivných politiků. Více redaktorka Markéta Dobiášová.
27:35
Pragovky pod zámkem
Automobilové muzeum Praga ve Zbuzanech u Prahy znají snad všichni fanoušci veteránů. Jeho zakladatel, pan Emil Příhoda, zachraňuje a sbírá stará auta už víc než půl století. V jeho vozech jezdili českoslovenští prezidenti a další známé osobnosti. Výjimečnost kolekce by mělo potvrdit její prohlášení za kulturní památku. Teď se ale panu Příhodovi doslova zhroutil svět, část rodiny mu totiž ke sbírce znemožnila přístup. Natáčel redaktor Mirek Petráček.
Stopáž38 minut
4. dubna 2016
Přehled dílů
883 dostupných
Stopáž43 minut
10. března
Poslové Kremlu — Slovenský směr — Problémy pana Holečka
Poslední vysílání 10. 3. 2025 na ČT1
Stopáž41 minut
3. března
(Ne)mocní muži — Řádný tyran
Poslední vysílání 3. 3. 2025 na ČT1
Stopáž30 minut
24. února
Reportéři +
O zvířatech a lidech
Poslední vysílání 3. 3. 2025 na ČT1
Stopáž40 minut
24. února
Koně a jezdci — Milý otče
Poslední vysílání 28. 2. 2025 na ČT1
Stopáž41 minut
17. února
Muž v Dakaru — Týrání za milion
Poslední vysílání 21. 2. 2025 na ČT1
Stopáž41 minut
10. února
Tajemství zpovědnice — Případ Půta
Poslední vysílání 14. 2. 2025 na ČT1
Stopáž41 minut
3. února
Kdo drží míč — Ostuda v Provence — Město na trati
Poslední vysílání 7. 2. 2025 na ČT1
Stopáž33 minut
27. ledna
Reportéři +
Volavka a bílý kůň
Poslední vysílání 2. 2. 2025 na ČT24
Stopáž40 minut
27. ledna
Gentlemani z Camorry — Něco za něco — Pomoc, nebo kriminál
Poslední vysílání 31. 1. 2025 na ČT1
Stopáž40 minut
20. ledna
Billboardy z podsvětí — Andělské děti
Poslední vysílání 24. 1. 2025 na ČT1