Hlásné trouby za veřejné peníze. Svoboda slova v radničních novinách. Žije s myšlenkou, že Jana Masaryka možná zavraždil jeho otec. Čtvrt milionu za slepeckého psa, který nevodí.

Obsah dílu

Přehrát vše

Sebechvála za radniční peníze

Když jsme před více než třemi roky zkoumali stav novin a magazínů vydávaných radnicemi, dospěli jsme k neradostnému zjištění. Politici si v nich za veřejné peníze dělali reklamu a pro opozici bylo velmi těžké cokoliv zveřejnit. Byly to vlastně typické hlásné trouby. V listopadu 2013 ale začala platit novela tiskového zákona, která měla tyto poměry změnit. Proti cenzuře se opoziční zastupitelé začínají bránit žalobami, kterými chtějí vedení města donutit, aby odmítnuté příspěvky otisklo. Přesto stále existují radnice, které se chovají jako by jim noviny patřily a nikoho kromě sebe do nich nepustí. K tématu se vrací reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Můj otec, vrah Masaryka?

Jan Bydžovský žije se zvláštní myšlenkou. Pohrává si s otázkou, že jeho otec, loajální úředník demokratického státu, měl možná prsty ve smrti Jana Masaryka. Ta ani po osmašedesáti letech nepřestává fascinovat a klást historikům znepokojivé otázky. Pokouší se na ni odpovědět i historička Václava Jandečková. Našla v archivech dosud neznámé dokumenty a seznámila s nimi i už zmíněného pana Bydžovského, kterému v jeho dvaasedmdesáti letech přidělala vrásky na čele. Reportáž natočil David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Nevodicí pes

Andrea Malárová je od dětství slepá. Přesto se jí konečně podařil sen mít rodinu a dítě. Na happy end si ale zřejmě bude muset počkat. Dostala se do astronomických dluhů. Stát po ní chce čtvrt milionu korun. Paradoxně za něco, co vůbec nepoužívá. Za vodicího psa, který nevodí, natáčela reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 119,00 kB; datum: 12. 1. 2016)

Stopáž40 minut
Rok výroby 2016
 P ST