38 minut

26. říjen 2015

Obsah dílu

Muž v pozadí — Turecko na hraně — 20. století Jiřího Navrátila

Části dílu

00:58
Muž v pozadí
  Před soud se dostala kauza, která nemá v Česku obdoby. O stovky milionů korun přišlo pět radnic, které chtěly své peníze zhodnotit prostřednictví firmy Key Investments. Místo zhodnocení přišel krach a dodnes není jasné, kam veřejné peníze zmizely. Obžalovaní jsou tři manažeři makléřské firmy. Už dlouho se vznáší podezření, že v pozadí je ovládal někdo jiný. Kdo a jaké k němu vedou stopy, zjišťoval reportér David Havlík.
  11:16
  Turecko na hraně
   Na to, jak dopadnou volby v Turecku, kdysi čekali jen odborníci na zahraniční politiku. Dnes se nás politický vývoj v Turecku skoro bezprostředně dotýká. Už v neděli se rozhodne, s jakou silou z voleb vyjde vládní hnutí tureckého prezidenta Erdogana. Ten se z nadějného vůdce proměnil v populistického autokrata, který pro posílení moci neváhá sáhnout k násilí. Na uklidnění situace přitom závisí i to, zda se podaří utlumit příliv uprchlíků do Evropy. V zemi půlměsíce natáčela reportérka Tereza Engelová.
   26:22
   20. století Jiřího Navrátila
    Pozítří si připomeneme vznik demokratického Československa a jeho prvního prezidenta T.G.Masaryka. Jaké byly jeho ideály a zda nějak ovlivnily náš návrat k demokracii po listopadu 89, je odborná diskuse pro historiky a politology. Stále však existuje něco, čemu s nostalgií říkáme duch první republiky. Je to noblesa a mravnost, kterou můžeme vidět na lidech, kteří Masarykovu republiku pamatují a jejímu odkazu zůstali věrní navzdory pozdějším dějinám. Jedním z nich je i místostarosta Junáka, dvaadevadesátiletý Jiří Navrátil. Jeho portrét natočil David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž39 minut
    Další díl
    2. listopad 2015

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám