19 minut

12. října 2015
Část: Přátelství za miliony
Obsah dílu
Přátelství za miliony — Nebezpečná hra na vojáky — Cestovatel na vozíku
- Zpravodajství
- Aktuální publicistika
- Ekonomické zpravodajství a publicistika
- Společenská publicistika
- Politická publicistika
- Společnost
- Politika
- Právo
- Ekonomika
Části dílu
00:49
Přátelství za miliony
Pavel Severa patřil dlouhé roky mezi nejvlivnější poslance. Byl místopředsedou bezpečnostního výboru a dokonce řídil poslanecký klub KDU-ČSL. Od roku 2009 je členem TOP 09. Ve straně už pět let zastává funkci generálního sekretáře, tedy nejvyššího manažera. Nyní však vyšlo najevo, že minulost politika provází i pochybné majetkové machinace. Svému příteli údajně napůjčoval miliony korun. Přihlásil se o ně brzy poté, co přítel zemřel. Je v tom však více otázek, než by bylo zdrávo. Natáčel Dalibor Bártek.
18:58
Nebezpečná hra na vojáky
Mohlo by se zdát, že jde o pouhou hru na vojáky, ale experti varují před možným rizikem. Mluvíme o skupině bývalých vojáků v záloze, kteří si v Česku postupně budují vlastní soukromou armádu. To, že nejde o žádnou legraci dokazuje fakt, že cvičí i s ostrými zbraněmi, a co víc, jak sami říkají, jsou připraveni je použít. A to nejen například proti uprchlíkům, před kterými nás údajně chtějí chránit, ale i proti vlastním politikům. Více reportér Lukáš Landa.
30:20
Cestovatel na vozíku
Je to rekordman svého druhu. Byl v pralese, v poušti, plavil se v Severním ledovém oceánu, viděl skoro celý svět. Nebylo by to nic tak výjimečného, kdyby mladý cestovatel nebyl od malička upoután na vozíku. Trpí progresivní svalovou dystrofií. A už skoro dva roky je trvale napojený na dýchací přístroj. Ojedinělý příběh cestovatelské rodiny z Přerova sleduje Silvie Kleková.
Stopáž36 minut
19. října 2015
Přehled dílů
907 přehratelných
Stopáž39 minut
6. října
Nestačilo!
Poslední vysílání 6. 10. 2025 na ČT1
Stopáž42 minut
29. září
Když Kos zpívá — Černá jízda
Poslední vysílání 3. 10. 2025 na ČT1
Stopáž27 minut
22. září
Byznys s bolestí
Poslední vysílání 29. 9. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
22. září
Pomoc na dno — Jak řídíš, tak žiješ
Poslední vysílání 26. 9. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
15. září
Roky a miliardy — Ukradená budoucnost — Vášně na Vltavě
Poslední vysílání 19. 9. 2025 na ČT1
Stopáž41 minut
8. září
Za červenou linií — Nad Tatrou se blýská — Jeden z padesáti
Poslední vysílání 12. 9. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
1. září
Sekyra na Smíchově — Chyba Cermat — Papírová hradba
Poslední vysílání 5. 9. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
23. června
Milovický úklid — Počítání zajíců — Kde je Krakonošovo
Poslední vysílání 27. 6. 2025 na ČT1
Stopáž43 minut
16. června
Danajský dar II — Na jedno použití
Poslední vysílání 20. 6. 2025 na ČT1
Stopáž42 minut
9. června
Špinavý byznys — Orbánovo panství
Poslední vysílání 13. 6. 2025 na ČT1