Proč se Andrej Babiš rozhodl neprodat bazén hotelu Thermal bohatému šejkovi. Spadlé sovětské letadlo v mateřské školce. Vnučka odhalila dobrodružnou historii svého dědy.

Obsah dílu

Přehrát vše

Bazén pro šejka 2

Prezident Mezinárodního filmového festivalu Jiří Bartoška v sobotu ukončil 50.ročník nejprestižnější filmové přehlídky ve střední Evropě. Kromě radosti z povedeného ročníku ho může těšit i jedna zpráva ministerstva financí. Andrej Babiš rozhodl, že jeho ministerstvo zatím neprodá bazén hotelu Thermal, jak původně zamýšlel a příprava dalšího ročníku filmového festivalu může bez obav začít. Přispěla k tomu i naše květnová reportáž, kterou natáčela Aneta Snopová.

Autor reportáže: Aneta Snopová


Dobře utajená havárie

V naší zemi rádi věříme spikleneckým teoriím, za každou větší havárií často vidíme něco jiného, než popisují média. Možná je to zvyk ze starých dob, kdy se muselo lhát ve jménu propagandy. Jako v roce 1988, kdy do areálu mateřské školy v pražském Zahradním městě spadlo sovětské průzkumné bezpilotní letadlo Tu 143. Tisk a televize informovaly o neplánovaném přistání sovětské meteorologické sondy. Pamětníci si ale mysleli, že začala válka a že na školku spadla střela s plochou dráhou letu. Neznámý případ objevuje reportáž Karla Vrány.

Autor reportáže: Karel Vrána


Král Českého lesa

Hned po komunistickém převratu se z maloměstského úředníka stal dobrodruh, který přes ostře střeženou hranici převedl i věhlasné lidi. Například Elišku Haškovou Coolidge, tehdy osmiletou dívku, která se později stane asistentkou několika amerických prezidentů, nebo rodinu Jaromíra Smutného, kancléře bývalého prezidenta Edvarda Beneše. Přitom otec tří malých dětí Ota Tulačka si mohl žít i po nástupu totality klidným životem. Takhle si musel odsedět dlouhé roky ve vězení. Natáčel reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž38 minut
Rok výroby 2015
 P ST