41 minut

15. červen 2015

Obsah dílu

Chemická pomsta — Nepomohli chránit — Umučený filozof

Části dílu

00:58
Chemická pomsta
  Řešit obchodní spor tak, že někomu zničím úrodu, to je metoda jako z mafiánského filmu. Jenže je to realita. Zažil ji jihomoravský zemědělec Bohumír Rada, který se dostal do křížku s Agrofertem Andreje Babiše. Ten vyvrcholil už zmíněnou chemickou pomstou na lánu obilí. Natáčeli reportéři Michael Fiala a Jan Moláček.
  14:24
  Nepomohli chránit
   Dvaatřicetiletý Michal žil s noční můrou dlouhá léta. Obtěžoval, ba pronásledoval ho bývalý soused, se kterým si hrál jako malý kluk. O tom, že má strach o život, několikrát informoval policii, naposledy ještě čtvrt roku před smrtí. Věděl, že pronásledovatel je psychicky vyšinutý a zároveň ozbrojený. Policie ovšem jeho obavy o život nebrala vážně, dokud jeho těla nenašla zastřelené v podzemní garáži. Michalovi blízcí se rozhodli exkluzivně vystoupit v našem pořadu, o případ se zajímal reportér David Macháček.
   29:05
   Umučený filozof
    Slavnějšího filozofa jsme u nás neměli. Studoval u největších filozofických es dvacátého století, Edmunda Husserla a Martina Heideggera, ale jeho kariéru neustálen přerušovaly dějiny. Válka, nástup komunismu, normalizace. Právě v té době se mírný a uhlazený muž, žijící především ve světě knih, začal výrazně angažovat. Stal se jedním z prvních mluvčích Charty 77 a zemřel brzy po krutém výslechu StB. Prvního června jsme si připomněli výročí jeho narození. Příběh Jana Patočky natáčela reportérka Monika Le Fay.
    Přehrát celé video
    Stopáž39 minut
    Další díl
    22. červen 2015

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám