Nahrávám video

25. květen 2015

Obsah dílu

Energie pod kontrolou? — Prameny (bez) naděje — Zámky s novou krví

Části dílu

01:00
Energie pod kontrolou?
  Výměna lamp veřejného osvětlení a dodávky energií, které se tváří jako nezisková aktivita. Na tom postavila svůj byznys obecně prospěšná společnost s názvem Energie pod kontrolou. Od měst a obcí získává bez výběrového řízení zakázky, které jdou do stovek milionů korun. Už více než tisíc měst a obcí na jejich trik naletělo.
  14:53
  Prameny (bez) naděje
   Minerální prameny v obci, to by měl být její zlatý důl. Jenže pro obec Prameny se její prameny staly zkázou. Těžce zkoušená obec se po mnoha letech přežívání pokouší vybřednout z vlastních dluhů. Způsob, jakým to dělá, však naráží na vcelku pochopitelný odpor. Ruské investory chce prezident pozvat na Hrad, ale pro některé místní jsou trnem v oku.
   28:37
   Zámky s novou krví
    Hrady a zámky jsou významným kulturním dědictvím naší země. Kromě státu o ně posledních dvacet let pečují i soukromí vlastníci, kterým se podařilo často zdevastované památky zvelebit. Zámeckými pány se nejčastěji stali restituenti, ale v poslední době si hrady a zámky pořizují i dobře situovaní milovníci kultury. Ne vždy se však daří úpadek starých šlechtických sídel zastavit.
    Přehrát celé video
    Stopáž41 minut
    Další díl
    1. červen 2015

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám