Radmila Kleslová, triky a intriky rázné rozvědčice. Vila ruské ambasády, Benešův velkorysý dar na úkor obětem nacismu. Točit výtržníky kamerou není proti zákonu, řekl konečně soud.

Obsah dílu

Přehrát vše

Rázná Radmila

Takovou podporu nezískal ani Václav Klaus na prvním kongresu ODS v roce 1991 v Olomouci. Jak už každý ví, Andrej Babiš dostal od delegátů sněmu 100% podporu. Ne že bychom to zakladateli hnutí Ano nepřáli, ale jednohlasý souhlas upomíná na staré časy a posiluje otazníky, jak se ve straně zachází s oponenty. Od loňského léta se pochybnosti koncentrují hlavně kolem pražské organizace, kterou ovládá Radmila Kleslová. Dlouholetá spolupracovnice Andreje Babiše, která pracovala v jeho firmách – například v Unipotrelu či Kosteleckých uzeninách. Krok za krokem si vybudovala neotřesitelnou pozici, kterou zpečetili delegáti sněmu. Natáčeli Markéta Dobiášová a Karel Vrána.

Autoři reportáže: Markéta Dobiášová, Karel Vrána


Dar z cizího

Na začátku bylo velkorysé gesto prezidenta Edvarda Beneše: daroval Sovětskému svazu výstavní vilu v pražské Bubenči. Byl to dar za osvobození. Problém gesta je v tom, že prezident Beneš rozdával z cizího. Vila patřila rodině, která se musela kvůli nacistické perzekuci urychleně odstěhovat. Když se po válce chtěla vrátit, neměla už kam. Ruské velvyslanectví jim vilu pochopitelně vrátit nehodlá, proto se obrátila na české soudy s nárokem na odškodnění. Rozsudek padne v polovině května, více David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Jak se točí výtržníci

V roce 2008 jsme vysílali o novináři z Třebíče, kterému kdosi rozbíjel okna. Policie neuměla výtržníky vypátrat, ale napadanému muži poradila, ať si dům ochrání kamerou. Ten je poslechl, při dalším útoku vandaly natočil a myslel si, že má vyhráno. Jenže soud důkaz z kamery neuznal a problémy měl naopak novinář. Absurdní příběhu dostal po sedmi letech optimistickou tečku, sledoval jej David Macháček

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž40 minut
Rok výroby 2015
 P ST