Jakou má souvislost výhodný nákup vily exstarosty s nevýhodným prodejem městských pozemků na Praze 11? Političtí vězni žádají o exhumaci obětí totality. Příběh domu architekta Loose v Plzni.

Obsah dílu

Přehrát vše

Starosta a jeho právník

Už jsme to viděli v případu kancléře Vratislava Mynáře. Někdo koupí dům za normální cenu, aby jej obratem prodal šťastnému kupci za cenu o několik milionů nižší. Proč to ten prodávající dělá? To je otázka, na kterou lze těžko odpovědět bez spekulací. Jisté je, že stejný model se objevuje i v kauze bývalého starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského. Starosta se k výhodnému nákupu dostal rovněž přes advokáta, který má sám o sobě dost zajímavou minulost. Skandálním způsobem zasáhl do prezidentské kampaně. Co všechno se dělo na okrajové pražské čtvrti za jejich působení, odkrývá reportáž Jany Neumannové.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Řekni, kde ti mrtví jsou

Exhumace faráře Josefa Toufara z masového hrobu v pražských Ďáblicích rozproudila diskusi. Sdružení bývalých politických vězňů vzneslo požadavek, aby se stát postaral o vyzvednutí ostatků i jiných politických vězňů. Také oni – nejen číhošťský farář - by měli být důstojně pohřbeni. Požadavek je to sice správný a logický, ale velmi těžko realizovatelný. Proč, to se dovíte z reportáže Davida Macháčka a Davida Vondráčka

Autor reportáže: David Vondráček


Dům, který přežil dějiny

Málokterý dům v sobě skrývá tolik příběhů jako ten Brummelův v ošklivé plzeňské čtvrti u autobusového nádraží. Navrhl jej slavný vídeňský architekt Adolf Loos pro zámožnou plzeňskou rodinu. Té se podařilo přežít koncentrační tábor v Osvětimi a stejně zázračně se zachoval i jejich dům, kterému několikrát hrozila zkáza. Natáčel David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž39 minut
Rok výroby 2015
 P ST