Program na hlídání schizofreniků končí. Proč ho VZP nechce? Desetitisíce mladých v Praze. Nepřijeli se opít, ale modlit.

Obsah dílu

Přehrát vše

Doktor v mobilu končí?

Během pár týdnů skončí jednoduchý a levný program, který umí na dálku kontrolovat stav psychicky nemocných lidí. Schizofreniky a paranoidní schizofreniky. Jsou to přitom diagnózy, při kterých ve výjimečných případech může jít i o životy. Nejen samotných pacientů, ale i lidem v jejich okolí, jak ukázal třeba nedávný případ ze Žďáru nad Sázavou. Program, o kterém už jsme vám ve vysílání říkali, stále naráží na nepochopení ze strany VZP. Natáčela reportérka Eva Mikulecká.

Autor reportáže: Eva Mikulecká


Poutníci z jiných časů

V době, kdy většina z nás pobývala u svých nejbližších, se do Prahy sjelo asi třicet tisíc mladých lidí. Z Polska, Ukrajiny, Francie, Německa a dalších koutů světa. Měli s sebou většinou jen spací pytle a nocovali u lidí, které předtím nikdy neviděli. Nepřijeli sem na silvestrovský mejdan. Už od roku 1978 se pod značkou Taizé pokouší překonat kulturní a hlavně náboženské bariéry. Historii i současnost setkání přibližuje reportáž Kateřiny Srbkové a Davida Macháčka .

Autoři reportáže: David Macháček, Kateřina Srbková


Stopáž40 minut
Rok výroby 2015
 P ST