Zákulisí kladenské komoditní burzy. Proudí přes ni miliardy, omezuje soutěž. Program na hlídání schizofreniků končí. Proč ho VZP nechce? Desetitisíce mladých v Praze. Nepřijeli se opít, ale modlit.

Obsah dílu

Přehrát vše

Stíny kladenské burzy

Svítit a topit musí každý - zvlášť teď, když je zima a brzy tma. Totéž platí také pro města, kraje, ministerstva a další úřady. V posledních letech jich stále víc nakupuje elektřinu a plyn na takzvané komoditní burze. Instituce, přes kterou ročně protékají miliardy z kapes nás všech, sídlí v budově kina na kladenském sídlišti, je soukromá, a příliš mnoho informací o své činnosti nesděluje. Jan Moláček zjistil, že na burzu si zatím nikdo moc neposvítil, a proto se zde daří omezovat konkurenční prostředí.

Autor reportáže: Jan Moláček


Doktor v mobilu končí?

Během pár týdnů skončí jednoduchý a levný program, který umí na dálku kontrolovat stav psychicky nemocných lidí. Schizofreniky a paranoidní schizofreniky. Jsou to přitom diagnózy, při kterých ve výjimečných případech může jít i o životy. Nejen samotných pacientů, ale i lidem v jejich okolí, jak ukázal třeba nedávný případ ze Žďáru nad Sázavou. Program, o kterém už jsme vám ve vysílání říkali, stále naráží na nepochopení ze strany VZP. Natáčela reportérka Eva Mikulecká.

Autor reportáže: Eva Mikulecká-Souhradová


Poutníci z jiných časů

V době, kdy většina z nás pobývala u svých nejbližších, se do Prahy sjelo asi třicet tisíc mladých lidí. Z Polska, Ukrajiny, Francie, Německa a dalších koutů světa. Měli s sebou většinou jen spací pytle a nocovali u lidí, které předtím nikdy neviděli. Nepřijeli sem na silvestrovský mejdan. Už od roku 1978 se pod značkou Taizé pokouší překonat kulturní a hlavně náboženské bariéry. Historii i současnost setkání přibližuje reportáž Kateřiny Srbkové a Davida Macháčka .

Autoři reportáže: David Macháček, Kateřina Srbková


Stopáž40 minut
Rok výroby 2015
 P ST