Jez na Labi znovu ve hře? Prospěch by z něho měly i firmy Andreje Babiše. Výhodný byznys ve zdravotnictví pro sociálního demokrata, který vyhrožuje. Kněz zachránil příbuzné Jana Kubiše.

Obsah dílu

Přehrát vše

Jez? Ano

Už několikrát jsme se věnovali střetu zájmů ministra financí Andreje Babiše. Teď svůj seznam doplníme. Firmy Andreje Babiše patří k největším zákazníkům lodní dopravy. On a jeho spolupracovníci si proto pochopitelně přejí postavit jez na Labi u Děčína. O projektu se mluví dlouhá léta, má stát přes čtyři miliardy, ale pokaždé narazil na odpor ministerstva životního prostředí. To dnes řídí, jak víme, Richard Brabec z hnutí Ano a taky dlouholetý ředitel firmy, která by z toho měla prospěch. Jakému hledisku dá přednost? Více Jan Moláček.

Autor reportáže: Jan Moláček


Drahý koník

Takovou smršť stížností ještě před odvysíláním reportáže, to nás potká jednou za čas. Že se nás autor pokoušel zastrašovat právními důsledky, to by se ještě dalo přejít. Horší je, že reportérku neváhal obvinit z toho, že je podplacená. Samozřejmě bez sebemenších důkazů. A tato obvinění byla součástí dopisů, které adresoval přímo generálnímu řediteli České televize. To může udělat jen člověk, který se domnívá, že mu je vše dovoleno. A kdo je touto nedotknutelnou osobou? Sociální demokrat Jiří Hájek, který je zároveň vlastníkem cestovní kanceláře Kovotour plus. A právě ta získala několik nadstandardních smluv od zdravotních pojišťoven, které budí řadu silných pochybností. Více uvidíte v reportáži Anety Snopové.

Autor reportáže: Aneta Snopová


Neznámý hrdina z Vysočiny

Atentát na Reinharda Heydricha je nejznámější akcí československého odboje za 2. světové války. Jeho následky ale byly fatální. Vyhlazení Lidic a masové popravy odbojářů. Mezi těmi, kdo se tehdy ocitli v hledáčku gestapa, byli i příbuzní atentátníka Jana Kubiše. Většinu z nich gestapo povraždilo 24. října 1942 v koncentračním táboře Mauthausen. Část rodiny se však zachránila. Díky statečnosti kněze a katolického básníka Jana Dokulila z Uhřínova na Třebíčsku. Jeho odvahu po roce 1948 komunisti ocenili kriminálem. Neznámý příběh nejen z doby heydrichiády na Vysočině a v Mauthausenu natáčel Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Stopáž43 minut
Rok výroby 2014
 ST