Kauza Nemocnice Na Homolce. Ředitelův gama nůž. Jak víte, že jsem Dunka? Postrach Varnsdorfu v akci. Kontroverzní pomník na Šumavě naštval politické vězně.

Obsah dílu

Přehrát vše

Přepálený gama nůž

Ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si 28.března 2011 do svého, dnes už proslulého deníčku napsal: „Doma kolem 18:00, večer v ČT pořad Reportéři (Marek Wollner), kde opět natírají Nemocnici Na Homolce (předražený gama nůž) a mě (nemovitost za 12 milionů). Novináři jsou fakt svině, trochu to zapíjím z dobré lahve whisky.“ Konec citátu. My takové nadávky nebereme osobně, od jistých lidí jsou spíš potvrzení, že děláme svou práci dobře. Na nákup zmiňovaného gama nože jsme se zaměřili opět, natáčela reportérka Markéta Dobiášová.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


Otík z Varnsdorfu II.

Před třemi měsíci vzbudila ohlas naše reportáž o velkém dítěti, Františku Krchovi z Varnsdorfu. Jeho duševního hendikepu využil vypočítavý soused Adam Dunka a připravil ho o byt a všechny úspory. Pan Dunka je ve Varnsdorfu známá firma. A ve svých obětech umí vzbudit strach – přihlásilo se nám jich hned několik. V našem pořadu měla odvahu vystoupit jen jedna. Reportáž natočil reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Spor o pomník

Před pětapadesáti lety zazněly na česko-bavorské hranici u šumavského Březníku výstřely z pušky. Jejich obětí se stal poručík pohraniční stráže, který se snažil zadržet svého kolegu prchajícího na Západ. Klub českého pohraničí, známá radikální komunistická organizace, zabitému vojákovi postavila pomník. Píše se na něm, že pohraničník padl v boji s nepřítelem. Nápis vzbudil emoce. Byl vojín, který nechtěl žít v komunismu, skutečně nepřítel? Na Šumavě natáčel reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Stopáž39 minut
Rok výroby 2014
 P ST