Starosta Passer zvýhodnil sám sebe a získal zajímavé pozemky. Výročí SNP v kraji, kde vládne obdivovatel Tisova fašistického státu. Objev na Vyšehradě. Předrománská stavba přepíše učebnice dějepisu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Střet zájmů Zbyňka Passera

V půlce července jsme upozornili na střet zájmů, v němž by mohl být lídr hnutí Pro Prahu Zbyněk Passer. Jeho bratr, významný developer Radim, totiž žádá o velkou změnu územního plánu v okolí metra Roztyly. A je zároveň sponzorem hnutí svého bratra. To jsme ještě nevěděli, že o změnu územního plánu žádá i samotný Zbyněk Passer, který je zároveň starosta městské části Koloděje. Právě tam učinil několik rozhodnutí, ve kterých z pozice představitele radnice zvýhodnil sám sebe jakožto soukromou osobu. Zcela neznámé souvislosti odhaluje reportáž Anety Snopové.

Autor reportáže: Aneta Snopová


Extremista v kraji SNP

Téměř devět měsíců vládne v kraji SNP hejtman neboli župan s krajně pravicovými názory. Marián Kotleba je známý svou podporou válečné slovenské republiky a kritikou povstání proti ní. Jak to, že právě v tomto kraji uspěl a jak se mu v jeho funkci daří, zjišťovala Kateřina Šantúrová.

Autor reportáže: Kateřina Zachovalová


Objev století

Začátkem července jsme se vypravili s archeology na pražský Vyšehrad. Slíbili nám, že budeme svědky převratného objevu. Tak jsme trpělivě zaznamenávali mravenčí práci od okrývání prvních drnů hlíny, přes nálezy koster po unikátnější objevy. Na to, co archeologové hledali, jsme si museli počkat šest týdnů. Je to stavba, jakou na našem území nikdo nečekal. Chtěli jsme, abyste si mohli udělat představu o tom, jak vypadala, proto jsme graficky vytvořili její podobu. Natáčela Stáňa Raupachová.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Stopáž40 minut
Rok výroby 2014
 P ST