38 minut

18. srpna 2014

Obsah dílu

Špatně zateplený chládek — Černý obchod se psy — Tajný biograf

Části dílu

00:55
Špatně zateplený chládek
  Asi před měsícem se v médiích objevila zpráva o zpackaném zateplení věznice v Bělušicích na Mostecku. Zakázka stála 30 milionů a zcela jistě bude stát ještě další peníze. Ministerstvo spravedlnosti má do konce srpna rozhodnout, zda bude nutné zateplení udělat znovu a zhruba pětistovku odsouzených přestěhovat. Reportáž Anety Snopové a Jana Moláčka ukazuje, že v Bělušicích nešlo o nedbalost. Je to sice paradoxní, ale ani oprava věznice se u nás neobejde bez nápadných švindlů.
  16:26
  Černý obchod se psy
   Nelegální obchod se zvířaty u nás podle odborníků kvete. Milovníci psů při pohledu na vysněné štěně často ztratí hlavu, vytáhnou peněženku a zaplatí dřív, než by si o zvířeti mohli zjistit potřebné informace, nevyžadují doklady, ani kupní smlouvu. Jenže často se ukáže, že štěně je příliš mladé, slabé nebo nemocné a v mnoha případech velmi brzy uhyne. Takový obchod je sice trestný čin, ale jak uvidíte v reportáži, dost těžko se prokazuje. Natáčela Monika Le Fay.
   26:23
   Tajný biograf
    Mít tajné kino a promítat v něm hollywoodské filmy, za to u nás hrozil v padesátých letech kriminál. A právě takové kino měl ve sklepě pražského činžáku sotva patnáctiletý chlapec, k němuž chodili do biografu i pozdější legendy českého filmu. Příběh lásky k filmu, která vydržela i výslechy StB, natočila Kateřina Šantúrová.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    25. srpna 2014

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám