Stát selhal při odkrývání největšího daňového podvodu. Těžce nemocní, přesto přišli o státní podporu kvůli Drábkově reformě. Mají šanci? Čtyři vlastní, tři cizí, pěstouni na plný úvazek.

Obsah dílu

Přehrát vše

Daňový únik s pomocí státu

Začátkem července jsme přinesli reportáž o jednom z největších daňových úniků posledních let. Skupina lidí v čele s podnikatelem íránského původu Shahramem Zadehem měla podvést stát o více než čtyři miliardy korun. Na obřím daňovém úniku mají ale zřejmě podíl i státní orgány, jejichž úkolem je daně vybírat. Ukazují to dosud neznámé dokumenty.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Úspory podle Drábka

Necitlivost státu je tématem následujícího příběhu. Jeho hrdinové mají všechna myslitelná postižení, která jim znemožňují plnohodnotný život. Přesto jsou v očích zákona v podstatě zdraví. V důsledku takzvané Drábkovy sociální reformy přišli o značnou část peněz. Z vyšší moci se tak najednou ocitli na okraji hmotné nouze. V případě těchto těžce nemocných se nabízí otázka, zda je to šetření na správném místě.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


7 pod jednou střechou

Je to už dva a půl roku, co jsme ukazovali rodinu Zajícových. Ke svým biologickým dětem si vzali pět cizích, které žily v neúnosných podmínkách a rodiče je zanedbávali. Tři z dětí u nich žijí dodnes. Jsou u nich v pěstounské péči.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Stopáž43 minut
Rok výroby 2014
 P ST