Vyhlásila válku solárním tunelům. Teď je šéfka ERÚ mezi obžalovanými. Provozoval dům seniorů, které okradl. Dnes pomáhá rozjíždět nový. Historický pivovar v Roudnici nad Labem na cestě k záchraně.

Obsah dílu

Přehrát vše

Solární kauza šéfky ERÚ

Dosud největší, téměř dvoumiliardový podvod v historii českého solárního byznysu začal rozplétat Krajský soud v Brně. Jde o kauzu takzvaných Zemkových elektráren, případ, který před třemi lety otevřel právě náš pořad. Na lavici obžalovaných dnes sedí desítka podezřelých. Je mezi nimi i jedna z nejvlivnějších českých manažerek - předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Tu přitom dosud média vykreslovala jako bojovnici proti solárním tunelům. Dnes je Alena Vitásková podezřelá, že největšímu solárnímu podvodu u nás napomáhala. Více v reportáži Davida Havlíka.

Autor reportáže: David Havlík


Byznys se seniory

Vlastnil a provozoval dům seniorů v Českých Budějovicích, zpronevěřil přitom téměř miliardu a je navíc podezřelý, že desítky důchodců okradl o miliony. Řeč je o táborském podnikateli Stanislavu Snášelovi. Před pár měsíci opustil brány věznice a dnes už pomáhá budovat další domov důchodců. Tentokrát v Průhonicích u Prahy. Nový objekt se ještě ani neotevřel a už vzbuzuje vážné pochybnosti, zda v něm důchodci klidné stáří skutečně najdou. Natáčela Stáňa Raupachová.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Vzkříšení roudnického pivovaru

Radní v Roudnici nad Labem nechali zdemolovat střechu památkově chráněného barokního pivovaru. Psal se rok 2010 a toto rozhodnutí tehdy vyvolalo ve městě velké protesty. Vypadalo to, že pivovar bude nadobro zničen a ze seznamu cenných kulturních památek zmizí. Za jeho záchranu ale začal bojovat restaurátor Jiří Brodský. Vstoupil kvůli tomu do komunální politiky a stal se radním. Jestli už má pivovar nejhorší časy za sebou, uvidíte v reportáži Karla Vrány.

Autor reportáže: Karel Vrána


Stopáž38 minut
Rok výroby 2014
 P ST